Dag 31 Cefalù

Italië, Finale di Pollina


We maken vandaag een busexcursie naar Cefalù.
We vertrekken op een mooie tijd, dus geen haast, rustig aan wakker worden en op mijn gemakje ontbijten. Vroeg wakker ben ik toch meestal wel.

De naam Cefalu slaat op een rots met de vorm van een hoofddeksel die de stad domineert en waaromheen de stad is gebouwd. Dit is ook een van de grootste toeristenplaatsen van de regio en is vooral bekend als bad- en vissersplaats. De zandstranden, het pittoresk historisch centrum en de Siciliaanse keuken zorgen ervoor dat dit een van de meest aantrekkelijke kustbestemmingen is. Het belangrijkste gebouw is de Normandische Kathedraal gebouwd tussen 1133 en 1148 door Rogier II met Byzantijns mozaik en staat op de Werelderfgoedlijst van Unesco. De kathedraal ligt aan La Rocca, een klim van 284 meter langs een ruw pad. Eenmaal boven is het uitzicht spectaculair op de kustlijn, Palermo in het westen en Capo d'Orlando in het oosten. Tijdens de klimtocht kom je ruines van Tempio de Diana tegen. De Romeinse tempel voor de godin Diana werd ergens rond de 4e-eeuw voor Christus gebouwd. Vanaf hier heb je een prachtig uitzicht over de oude historische stad van Cefalu. Bijzonder om te bezoeken is de 'Lavatoio Medievale Fiume Cefalino' een gerestaureerd washuis uit 1514 met originele stenen wasbassins en gietijzeren waterspuiten, Via Vittorio Emanuele.

We lopen gezamenlijk via de leuke smalle straatjes naar de 2 belangrijkste bezienswaardigheden, de wasbassins en de Duomo. De souvenirs winkeltjes overheersen weer het straatbeeld en natuurlijk terrasjes in overvloed. We genieten op één daarvan van een lekker bakkie en een heerlijke cannoli.
De dom is zeker de moeite waard en ligt hoger dan het plein waarin hij ligt. Een trap bordes brengt je naar de ingang. Bij de tempel van Diana komen we niet, iets teveel klimmen blijkbaar.

Het Piazza Duomo wordt omringd door geletteria's en bars. Een mooie plek voor een koffiestop en/of een lekker ijsje. Peter en Ria doen dat terwijl ik de dom bekijk.

De lunch vandaag is voor eigen rekening.
De rest van de middag relaxen op de camping, ook lekker.
Morgen weer een drukke dag.

Fijne avond lieve volgers.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.