Beste lezer, sorry dat ik zo maar met de deur in huis val en je niet vantevoren even heb ingelicht. Ik was het wel van plan, maar jullie weten hoe dat gaat in de aanloop naar een vakantie. Druk druk druk, en we moesten nog een covid vaccinatie halen ( in 's-Gravenzande, ook nog een hele reis) en ook nog een griepprik laten zetten bij de huisarts, en ik moest een tolbadge bestellen. Bij de ANWB niet voorradig, volgens zeggen door een chipstekort, dus zelf maar besteld bij Mango in Frankrijk. Binnen 3 dagen thuis. En nog gratis ook (geen aanloopkosten). En zo waren er nog heel wat dingen te regelen. Ik hoop dus dat ik je niet heb laten schrikken met dit reisverslag.
Maar nu over de reis. Eerder dit jaar was ik gegrepen door een TV-uitzending, waarin de kathedraal van Albi, zuidelijk Frankrijk, werd belicht. Deze kathedraal moest ik uiteraard gaan zien, en je weet dat ik gek ben van architectuur waardoor deze reis daaromheen is geboetseerd. Al geruime tijd heb ik me bezig gehouden met het op internet verkennen van routes en steden in Frankrijk, om daaruit iets moois samen te stellen. We gaan zien of de inspanningen zullen lonen. Het is het volgende geworden ( ongeveer, niets staat vast, en de hotels moeten nog geboekt worden. Dat loopt wel eens fout, zoals we later zullen zien.) De eerste stop wordt Reims, daarna worden aangedaan: Orleans, Limoges, Albi (2 nachten), Zaragoza (2 nachten), Aranjuez of Segovia, Badajoz en Monte Gordo (ca. 91 nachten), en dan weer terug naar Nederland, hoe weten we nog niet, maar we hebben 3 maanden om dat uit te vogelen. Vooraf hadden we nog wat onduidelijkheid over Corona, want die scheen weer de kop op te steken. Ook hadden we in het vooruitzicht staan dat we in Frankrijk vanwege de stakingen bij de transporteurs en raffinaderijen ergens onderweg zonder benzine te komen staan, maar alles is geloof ik gekalmeerd. Je weet het nooit, maar we houden goede moed.
Dus we vetrokken zondagochtend, de auto volgepropt, en met deze goede moed, uitgezwaaid door onze naaste- en overburen met bestemming Reims. Gisteren kwamen we erachter dat het hotel dat wij op het oog hadden, alle kamers had verhuurd. Toen waren we gedwongen om een ander hotel, aan de rand van de stad Reims, te boeken, het enige hotel met bewaakt parkeerterrein. Dat was noodzakelijk omdat we niet iedere nacht de auto helemaal leeg wilden halen, uitpakken is alleen leuk met Sinterklaas.
In Vlaardingen bleek de oprit wegens werkzaamheden afgesloten, zodat we onze eerste vier omrij-kilometers te pakken hadden. Verder verliep de rit redelijk rustig, geen vrachtverkeer, en op zondagochtend leek iedereen uit te slapen. Ter hoogte van Charleroi (we waren kalmpjes voorbij Antwerpen en Brussel gegaan) werd het wat drukker, en de weg soms slechter. Op een gegeven moment opende zich voor ons, nadat we over een heuvelkam waren gereden, de stad Reims zich in het zondagslicht. Ook Reims heeft een kathedraal, en die stak fier uit boven de stadscentrum, waarvan de huizen en gebouwen enkele verdiepingen hoog waren. De TomTom bracht ons feilloos naar ons hotel, waar we om twee uur aankwamen. Op zondag was echter de receptie pas vanaf drie uur geopend, zodat we op het terras voor de deur hebben zitten wachten. De check-in verliep snel en vriendelijk, en we enterden onze kamer. Netjes, schoon, proper, kuis en klein. Maar met parkeren met camera-toezicht. Na even gerust te hebben, hebben we de receptionist gevraagd om een taxi te bellen (op zondag geen bus) om ons naar het centrum te brengen. Die kwam redelijk,en zeker voor een buitenwijk, snel aangereden, en bracht ons dito naar het centrum. De kathedraal stond te stralen in het late zonlicht. De 3e in grootte, na de Notre Dame van Parijs en die in Rouen, zoals de taxichauffeur met enige trots vertelde. Maar deze was groot genoeg, met een prachtige, deels gerestaureerd front. De toegang was gratis, altijd leuk voor Hollanders, maar de binnenkant was behalve groot, nogal sober ingericht. En slecht verlicht, wat het geheel een spookachtige aanblik gaf. Maar wel erg hoog, vooral het middenschip, en met een monument voor Jeanne d'Arc. We hebben de hele kerk doorgelopen, inderdaad was hij zeer groot, en we zijn daarna naar een fastfoodrestaurant gegaan, waarna ik in de Rue Rockefeller zelf een taxi heb gebeld voor de terugreis naar ons geliefde hotel in Zone Croix Blandin. Toen moest ik alleen nog een verslagje schrijven. Nou, bij dezen. Wéér een kerk.
Morgen dus via Troyes naar Orleans. Orleans, waarvandaan de postduiven vertrekken. Orleans, waar Jeanne d'Arc in vlammen opging.
Geschreven door John.en.inge.op.reis