EEN WEEK+ IN PORTUGAL

Portugal, Monte Gordo

Hier even een tussentijds bericht betreft ons verblijf in Monte Gordo. Het verblijf duurt op het moment dat ik dit schrijf al 9 dagen, dus nog 33 dagen te gaan, voordat we MG achter ons laten. We zijn 25 dagen geleden aan de trip begonnen, en hoeveel dagen er nog bij komen voor de terugreis valt nog te bezien. Dan volgt nu een korte beschrijving van hoe het ons in Monte Gordo is vergaan, vergaat en misschien zal vergaan.
ONS APPARTEMENT.
We hebben een appartement betrokken in het Edifício (gebouw) Katavento, op de 2e etage. Het heeft uitzicht op het plein waar we alle vorige jaren ook al uitzicht op hadden, met een iets veranderd perspectief. Het appartement is van alle gemakken voorzien: deur met toegangscode, elektrische luiken, badkamer met douche en bidet, woonkamer met TV, Wifi, airco, bankstel, eethoek, eetbar, schuifpui en terras(je), en een keuken met vaatwasser, wasmachine, oven en magnetron, alle denkbare apparatuur, el. kookplaat, bestek, champagneglazen, haakje voor de theedoek, ehbo kist en een blusdeken. En nog véél meer. Zo hadden we ook een stofzuigerslang, -stang, en -hulpstukken, maar geen stofzuiger. Een telefoontje naar Nino, de verhuurder loste alles op; enkele ogenblikken later stond er een Portugees sprekende dame voor de deur met een nieuwe stofzuiger, inclusief stang en slang. Zuigt goed, die stofzuiger.
VRIENDEN, FAMILIE EN KENNISSEN EN BEKENDEN.
Zoals ik al schreef zagen we Willem en Johanneke op hun balkon zitten, voordat we in ons appartement konden, maar 'smiddags zagen we ze bij Evelinho. Ook zagen we Wim en Lydia weer, die toen wij aankwamen al een week in MG waren, en nu nog drie weken te gaan hebben, alvorens naar Hoorn terug te reizen. Het weerzien met Johanneke en Willem en Wim en Lydia was hartelijk, evenals het weerzien met Evelinho. We wisten dat we Willem en Johanneke niet lang zouden zien; gisteren hebben zij ons ten afscheid een heerlijk diner aangeboden bij Tropical, en vandaag hebben we bij Avenida werkelijk afscheid van hen genomen en hen een goede reis naar Veendam gewenst. Zij gaan met de auto, morgenochtend vertrekken ze. Johanneke wil met de eerste etappe Salamanca halen, want het hotel is al besproken. Hou het veilig ! Bij Avenida was niet veel veranderd, Cristina en Vitor waren er nog, evenals Amando, Amandinho en Sujan de obers, en allemaal waren ze blij verrast Inge en mij terug te zien. Ton en Mary uit Hellevoetsluis zullen hier zondag aankomen, voor een verblijf van drie weken in Casablanca Inn, en Mary zal hier haar verjaardag vieren. Wij waren al uitgenodigd voor het feestje toen we nog niet wisten of we MG wel zouden aandoen, maar dat is allemaal toch mogelijk gemaakt. We wachten op de zondag. Onze dochter Monique en onze schoonzoon Art komen misschien ook nog een dag of tien over, als zij vrij kunnen krijgen. Het zou zonde zijn om de aanbieding voor Hotel Dunamar te laten lopen. Ton zal het daarmee eens zijn, aangezien Dunamar Ton's favoriete hotel is. vooral door de bij het hotel horende fauna. We hopen dat ze van de baas vrij kunnen krijgen. Ook zagen wij voor het eerst het kattenmannetje van Monte Gordo, al weet ik niet zeker of het mannetje bij de katten hoorde.
HET WEER
Het is halen en brengen. We hebben van alles al meegemaakt. Wolkbreuken, volkomen egaalgrijze luchten, Lichte bewolking, sluierbewolking, overwegend zonneschijn, geheel strakblauwe luchten, hoge temperaturen, koude, harde wind en windstilte, noorder-, ooster-, zuider-, en westenwind. Het ligt nog een beetje door elkaar, dat klimaat. De korte broek is nog niet gedragen, dus ik heb de melkflessen nog niet kunnen bijkleuren.
DE BEWEGINGEN.
We zijn tot nu toe één keer naar Tavira geweest en drie keer naar Vila Real de Santo Antonio. Allemaal voor boodschappen. We hebben nog niet de gelegenheid de toerist uit te hangen, al hebben we Monte Gordo wel doorkruist, naar Avenida en Evelinho gelopen, de boardwalk afgelopen, en het strand terug. Maar we koesteren goede hoop dat binnenkort het weer weer wat meer meezit. Tot zover dit tussenbericht, het volgende volgt......t.z.t.



Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Mooi appartement hopen dat het weer snel beter wordt . Doe T en M de groetjes van ons

Barry 2022-03-31 08:47:31

Herkenbaar schilderij en gordijnen van appartement😉😊! Hopelijk gaan de hogere temperaturen en stabiel weer terug keren. Enjoy your holiday!

Lied 2022-03-31 10:34:33

Mooi onderkomen! Nu nog wat stabieler weer en Ton en Mary kunnen komen.🌼🌼🌼

Cock 2022-03-31 14:01:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.