Pobeña

Spanje, Bilbao

Experiment: vandaag van plan alleen de dictafoon te gebruiken, dus hopelijk vanavond alleen wat post-editing nodig. We lopen van Bilbao naar Pubeña dat is een afstand van ongeveer 22 km. Het is nogal bewolkt zoals jullie op de foto’s ook kunnen zien, maar het is wel droog. In de reisgids stond dat je het eerste deel beter over kon slaan omdat het niet het meest fraaie onderdeel van de etappe is. Je kunt dit stuk ook met de metro doen. Wij gaan toch voor de volledige 22 km. We vertrekken om ongeveer 10:15 uur en de etappe is niet al te zwaar zodat we rond drie uur wel op de bestemming moeten zijn.

Overigens, wie denkt dat Bilbao direct aan zee ligt heeft het mis. Vanuit het centrum loop je eerst nog zo’n 10 km. langs de Nervión rivier (https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Nervi %C3%B3n) naar de kust .

Het is inmiddels iets na 12 uur en de zon breekt een beetje door de wolken. De eerste 10 km. zit erop. Vandaag doe ik nog een ander experiment. Ik heb altijd gedacht dat blarenpleisters alleen bedoeld waren voor als je al blaren had ontwikkeld. Dat klopt niet. Ze zijn eigenlijk vooral bedoeld ter preventie van blaren. Je brengt ze aan op de delen van je voet waar zich gemakkelijk blaren kunnen ontwikkelen, bijvoorbeeld je hiel of de zijkant van je voet. Ze vormen dan als het ware een tweede huidje tussen je voet en de sokken/schoenen in zodat het niet kan gaan schuren, waardoor er een blaar zou kunnen ontstaan. Ik ben benieuwd of dat gaat werken.

Tenen vormen een ander probleem tijdens lange wandeltochten. Die kunnen tegen elkaar gaan drukken, wat ook blaren kan veroorzaken, of wondjes als je je teennagels niet goed hebt geknipt. Om dat te voorkomen kun je een soort van elastische buisjes gebruiken. Ze bevatten gel aan de binnenkant en je schuift ze over de teen heen zodat ook hier direct contact tussen de tenen wordt voorkomen. “Teencondoompjes” noem ik ze.

In het plaatsje Portagena drinken we een kopje koffie op een terras. De route vervolgt zich door het plaatsje omhoog en om het wandelen gemakkelijk te maken zijn er op diverse plekken roltrappen(!). Dit vind je wel in meerdere plaatsen in Spanje terug. Lekker comfortabel! Eenmaal buiten de stad vervolgen we onze weg richting het westen.

De bewolking keert terug en het begint te miezeren. Zo lopen we een kleine twee uur door de mierzerregen voordat het weer droog wordt. Niet echt vervelend maar je wordt er wel nat van.

Rond 15:30 uur arriveren in Playa de la Area waar we een hamburger eten in de een lokaal eettentje. Met sangria erbij. Alles prima, we zijn er wel aan toe.

Na het laatste half uur lopen arriveren we in ons hotel in Pubeña: het “Hotel Palacio Muñatones”. Simpel maar prima. We worden er allerhartelijkst ontvangen. Oh ja, het hotel ligt wel direct naast een olieraffinaderij. Dat hadden we in de beschrijving ergens gemist 🙁. Maar ja: zo veel keuze heb je hier natuurlijk verder ook niet.

Geschreven door

Al 9 reacties bij dit reisverslag

Mooie foto's weer.haha ik kom er wel achter, dat jullie Op tijd je natje en je droogje nodig hebben. Het is fantastisch zo. Jullie staan ook relaxte op de foto's, geniet ervan.

Marianne 2024-06-09 19:57:56

Conclusie: goede voetzorg is van groot belang. Is jou dus wel toevertrouwd.

Anne 2024-06-09 21:26:00

Waar gingen jullie met die boot naar toe? Die roltrappen lijken me totaal overbodig.

Anne 2024-06-09 21:32:23

@Anne: boot? Welke boot. We zijn nergens met een boot heen geweest. Voetverzorging is inderdaad heel belangrijk (weet ik nu). De roltrappen zijn misschien overbodig maar wel heel comfortabel. Luxe, en ik vind het een grappig fenomeen.

nico-plat 2024-06-09 21:48:12

En hebben jullie al wel eens wandelwol geprobeerd? Werkt perfekt bij de tenen

Joke 2024-06-09 21:54:25

Foto 26. Dan zie je een gangpad en links waterv

Anne 2024-06-09 21:56:49

@Joke: nee dat ken ik niet, nooit van gehoord. Ziet er op het eerste gezicht goed uit dus dat wil ik wel eens proberen. Dank voor de tip!

nico-plat 2024-06-09 21:59:08

@Anne: dat is geen boot. Dat is een hangende constructie die personen en auto’s van de ene naar de andere kant van de rivier brengt.

nico-plat 2024-06-09 22:11:16

Wat een leuk verhaal.Maar hopen dat de voetjes goed blijven.

Els 2024-06-10 08:13:23
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.