Woensdagochtend begon de dag zoals elke dag in het gezondheidscentrum, maar vandaag was er ook een nieuwe Algemeen Militair Arts aangekomen, Sam. Hij blijft vier weken voor zijn stage hier en al snel waren we aan het praten. Een leuke gast met wie ik het wel prima kon vinden. Mazzel dus voor mij, nog een maatje erbij.
In de middag werd het iets spannender want ik had kunnen regelen dat ik mee mocht met de ptls'ers van Luchtmobiel. Zij zijn opgeleid tot ambulance chauffeurs kunnen dus de meest basale en directe zorg geven. Verschillende groepen van een peleton moesten Ford Nassau op speedmarsen, vol bepakt op het midden van de dag. Wij reden er achteraan, met ijswater en sponsjes om hitte letsel te voorkomen. Met respect aanschouwde ik hoe die mannen bepakt de klim maakten, vervolgens zichzelf in een klim tinue wurmde, zonder tijd om het zweet ook maar te laten verdampen. Één voor één verdwenen ze van de steile rotswand om naar beneden te gaan, waar ze weer met een bootje werden opgehaald. Ondertussen waren wij, als medici, aan het opletten of iedereen het trok en niet tekenen van hitte letsel had, wat mogelijk dodelijk kan zijn.
Weer terug op de kazerne had ik een leuke middag gehad en een heel goed vooruitzicht. Morgen kon ik opnieuw mee en mogelijk mag ik dan ook abseilen. Dus vingers gekruist en hopen dat het kan.
In de middag zat ik even buiten een boekje te lezen toen Sam aan kwam lopen. Hij nodigde mij uit pizza te eten in de stad en ik had wel behoefte om even de poort uit te gaan. Sam had een Suzuki Samurai gehuurd, zoek hem even op voor de beeldvorming als je hem niet kent, maar wat hij niet had gezegd is dat het een zalmroze was. Hij rammelde aan alle kanten maar gaf wel precies de vibe af die je van Curaçao verwacht. Gezien Sam wat lokale vrienden hier heeft, was het tentje een pareltje. Aan het strand, met mooie golven die rustgevend voor zand braken. We namen plaats op de bedjes, hadden een bucket Corona's erbij en terwijl we druk aan het praten waren genoten we van de Caribische zonsondergang. Een heerlijke avond en niet onbelangrijk een nieuw maatje erbij voor de komende dagen!
Wat een mooi gegeven dat ik hier mijn coschap mag doen!
Geschreven door Nancy.op.reis