Woordje vooraf :
ja, we leven nog,neen er is niets gebeurd. Eerste verslag liet op zich wachten doordat onze Chinese overheidsvrienden het internet controleren, blokkeren en we bijgevolg niet op onze blog konden. Je moet een VPN of zoiets installeren waardoor je die blokkade kan omzeilen. Zo leert nen mens altijd maar bij. Maar alleé hup, we zijn weg.
En vandaag zijn we weg. Na nog 1 nachtje in eigen bedje te hebben geslapen toch maar met trein naar luchthaven. Wegenwerken op E40 thv Erpe Mere, files...Geen stress van bij begin!!
Gezelschap gehouden door Deborah en op Zaventem vergezeld door Rietje. De dames al een flesje gekraakt op het nieuwe jaar ?. Ge kunt maar op tijd beginnen.
Aanschuiven aan de incheckbalie : bijna enige westerlingen, de enkele uitzondering niet te na gesproken. Aan de balie de vraag : of we zeker zijn dat we achteraan willen zitten. Waarom? Wel mijnheer, het is een Chinese vlucht en de toiletnormen van die mensen zijn toch iets anders. Echter, naar voor schuiven is geen optie meer en business krijgen we niet ?. We zien wel. Dat blijkt uiteindelijk zeer goed mee te vallen, geen last daar van. Van een vader met klein kind achter ons daarentegen te meer. Die denkt dat mijn zetel een soort klimrek is. Een boze blik is goed voor een half uur, daarna toch de stewardess even orde op zaken laten zetten. Toch beetje kunnen slapen. Ondanks een zeeeer bumpy vlucht. Ik wist niet dat vliegtuigen ook kasseiwegen moesten nemen richting Oosten. Lang leve de pillen ?.
's Morgens vroeg (05u30) geland in Beijing. Alle bureaucratische posten doorlopen op de luchthaven, eigenlijk vrij vlot voor gesloten China.
Met de taxi naar de hostel. Buiten een vriendelijk lach geen communicatie mogelijk. Een voorproefje?
Geschreven door Waarzijnwenu