Dag 12: Leefbaarheid

Frankrijk, Château-Porcien

Catweazle
Gisteren ben ik samen met de gastvrouw naar haar huis met logeermogelijkheden gereden. Tijdens mijn wandeling had ik het bord 'Landat', dat verwijst naar deze plek al gezien. De modderpad er naar toe was voor alle voertuigen, behalve een zware tractor, van die zijde een onmogelijke toegangsweg. Onze rit ging dan ook langs de andere kant. Desondanks staat het huis echt 'in the middle of nowhere'.

De gastvrouw vertelde mij dat Eric, een andere pelgrim met scheenbeenklachten, al enkele dagen bij haar had doorgebracht. Ook haar oom zou gisteren bij haar komen overnachten als tussenstop vanuit Amsterdam naar Zuid-Frankrijk. Op het moment dat wij arriveerden was hij, oom Dirk, al gearriveerd. Hij had van alles meegebracht. Plantjes, een stoel, eten en noem maar op. Oom Dirk heeft een erg onverzorgd uiterlijk en doet mij denken aan Catweazle, die in mijn jeugd op tv allerlei avonturen beleefde. Oom Dirk had een prachtige licht lila regenjack en een kleurige groene sjaal over zijn sjofele uitrusting. Bovendien heeft Catweazle een onverzorgde lange baard, die zich naar beneden toe uitsplitst in twee delen.

Mijn dochters Britte en Lobke laten regelmatig hun mooie volle bos haren groeien tot een dusdanige lengte dat hier pruiken van gemaakt kunnen worden. Ik denk dat ze met de kwaliteit van die haren heel blij zullen zijn. Ik schat in dat de haren van de baard van oom Dirk de eerste keuring niet doorkomen en als nestelmateriaal voor cavia's en hamsters worden gebruikt.

Loslaten
Ik krijg van één de aanwezigen in het huis de vraag in hoeverre mijn doel om 'los te laten' past bij het maken van een blog, waar blijkbaar mensen ook op zitten te wachten. Hangen met de blog geen verplichtingen en verwachtingen richting mij samen, die recht tegenover 'loslaten' staan?

Ik voel dit persoonlijk absoluut niet zo. Ik heb het misschien al eerder geschreven, en als dat het geval is heb ik die herinnering in ieder geval losgelaten, maar ik schrijf deze blog als eerste voor mij zelf. Ik beleef dit avontuur op mijn eigen manier, waarbij er momenteel een focus is op het volgen van de aanwijzingen en bordjes. Ik geniet daarbij ook ontzettend van allerlei indrukken, geluiden, beelden, geuren en gevoelens die ik zie, hoor, ruik en voel.

Die wil ik graag voor mezelf vastleggen om later terug te kunnen lezen en te herbeleven. Dat mijn gezin, familie, vrienden en bekenden dit daarnaast ook kunnen meebeleven gun ik ze van harte.

Etappe
Medepelgrim Eric had gisteren weer gewandeld. Zonder rugzak nog deze keer. Hij wilde vandaag vanaf het punt waar hij gisteren was gestopt de etappe naar Chateau Porcien afmaken. Chateau Porcien is ook het eindpunt van mijn etappe van vandaag. Omdat ik gisteren al een aantal kilometers van de etappe van vandaag heb gelopen, laat ik me afzetten op het punt waar ik gisteren ben gestopt.

Het heeft vannacht en vanmorgen flink geregend. De etappe van vandaag verloopt, op een enkel druppeltje regen na, droog. Het landschap verandert naar een veel glooiendere omgeving, waar de sterke stijging en daling van de afgelopen dagen veel geleidelijker verloopt.

Ik kom door enkele kleinere en grotere dorpen. Wat opvalt is het grote aantal huizen dat leeg of te koop staat. Een groot aantal huizen is in dermate slechte staat, dat deze als onbewoonbaar te boek zullen staan. De verpaupering slaat hard toe. Waar we in ons mooie Alphen blij mogen zijn met de vele jonge gezinnen die er voor kiezen om in een kleine gemeenschap te willen wonen, staat hier de leefbaarheid van de dorpen erg onder druk.

Comment, ça va
Al een aantal dagen komt af en toe het zinnetje "zei toen in mijn beste Frans" in mijn gedachten op. Vandaag komt eindelijk de titel van het lied binnen. 'Comment ça va' van The Shorts. De betreffende passage gaat zo:

....
Ik zocht snel naar m'n woorden
Zei toen in m'n beste Frans

Comment ça va
Comme ci, comme ci, comme ci, comme ça
Tu ne comprends rien à l'amour
Restez la nuit, restez toujours

Onder de naam The Shorts werden deze jonge muzikanten bekend. Een aantal jaren daarvoor waren ze onder de naam 'De bliksemschichten' al eens in Alphen in het Cultureel Centrum Den Heuvel geweest voor een optreden. Tjonge, jonge dat was in de tijd van 'Het kuikennestje', waar mijn huidige buurman Hans als diskjockey voor de muzikale ambiance zorgde. Nostalgie. Er komt wat boven op zo'n wandeling.

Windenergie
Wederom een heerlijke wandeling vandaag. Enkele keren een dorpje, maar het grootste deel tussen de akkers en weilanden. De omgeving bestaat uit weilanden, akkers en velden met gewassen met gele bloemen. Die bloemen geuren enorm... om niet te zeggen 'meuren enorm'. Ook de grote hopen mest die liggen te wachten tot ze worden uitgereden over de akkers hebben door de regen en de warmte die de zon veroorzaakt een indringende geur.

Tussen de akkers staat op de top van de heuvels een groot aantal enorme windmolens, die zorgen voor de duurzame energieopwekking om deze mooie planeet ook voor de komende generaties te behouden.

Chateau Porcien
De eindbestemming ligt in Chateau Porcien. Dit is een iets groter dorp, waarin een pelgrimsherberg met 8 bedden is. Ik ben al op tijd op de plaats van bestemming, maar moet nog even wachten tot ik in de herberg mag. In de loop van de middag wordt het druk in de herberg. Het Belgische gezin met de 2 kinderen en bond en Eric de pelgrim zijn samen met een Nederlandse dame en 2 Belgische heren de andere bewoners vanavond en vannacht.

A demain!

Dag 12: 20,2 kilometer

Geschreven door

Al 9 reacties bij dit reisverslag

Natuurlijk schrijf je de blog in eerste instantie voor jezelf, maar we zijn heel blij dat je het ook met ons wil delen. Wij genieten ervan. Nog veel succes.

Lucia Buijckx 2019-04-10 18:26:00

Zo, ik ben bij met lezen. Man wat schrijf jij mooi, en natuurlijk schrijf je de blog voor jezelf, maar wij vinden het oh zo fijn om met jou mee te reizen. Fijn dat het allemaal "goed" gaat. Ik ben jaloers, zoals jij kan onthaasten. Wandel ze. We blijven je volgen.

Tenoor Ton 2019-04-10 18:42:34

Super verslag jos puur genieten succes

Marijke leahy 2019-04-10 20:47:24

Genieten iedere dag van je zeer levendige vertelling van je ervaringen, op deze manier wandelen we gewoon mee!!!Dank je wel!! Dat wordt dan vanavond lekker Nederlands kletsen, met je mede pelgrim "collega's" Veel plezier, Morgen weer gezond op en genieten van een nieuwe dag. Succes !!!!

Ludgard en Leo 2019-04-10 20:56:48

Petje af Jos. Je bent al een eind op weg. Ga zo door. Je laat een boel mensen meegenieten met je tocht, alhoewel ik het eerlijk gezegd wel prima vind je 's avonds zittend op de bank te volgen 🤔😜

Suzanne 2019-04-10 21:09:57

Gelijk neer pennen die hersenspinsels en ervaringen van jou, daar kun je nadien nog lang van nagenieten. En ook ik volg dat proces op de voet. Het ga je goed jos!

Paula oomen 2019-04-10 22:54:17

He Jos, je bent al weer ander halve week op pad. Fijn om te lezen dat alles goed gaat. Nog vele stappen te zetten naar jouw einddoel, maar als ik zo lees gaat je dat zeker lukken. Zorg goed voor je voetjes en voor jezelf en geniet van iedere dag. We blijven je volgen hier... Wandel ze!!!!

Marie-Louise 2019-04-10 23:03:50

Hahaha, dat liedje. Nou, je bent bedankt hoor, nu zit ik daar dus de komende week weer mee in mijn hoofd. Wel grappig, hoe we via jou ook terug in de tijd duiken! Loop ze weer, Schiedamse groeten.

Marianne 2019-04-10 23:58:42

Het is heel boeiend, Jos. Het is heerlijk om zo mee te leven (met droge voeten). Je gaat nog vele mooie plaatsen zien zoals Reims, Vezelay. Als het weer meezit wordt het genieten geblazen. Loslaten geeft je de kans om opnieuw in te vullen met dingen die belangrijker zijn. Pais et tout bien.

Richard van Grinsven 2019-04-11 00:23:06
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.