Vezelay en Arcy-sur-Cure

Frankrijk, Vézelay

Vanmorgen gewoon weer op tijd opgestaan. Ik wil een beetje in het ritme blijven.
Samen met Margaretha en Peter (pelgrim op de fiets) ontbeten. Zij op pad en ik dus weer in de ruststand. Margaretha vergat haar stokken, maar gelukkig kon ik dat corrigeren.
Ze was ook al even haar bril kwijt, die hing gewoon aan haar T-shirt.
Na het ontbijt nog ff de was gedaan en gedoucht. Daarna moest ik de kamer verlaten. Mijn spullen kon ik opbergen beneden in een kast.
Later nog wat boodschappen gedaan voor de lunch.
Om 12.00 uur heb ik weer een oude bekende ontmoet. Marnix heeft nu ook Vezelay bereikt en meldde zich in de herberg. Hij was aangenaam verrast om mij te zien. Natuurlijk ook met hem gezellig bijgepraat.
Verder niet veel gedaan, totdat ik naar de arts moest.
Daar dus op de afgesproken tijd een plekje gezocht in de wachtkamer.
Om de juiste behandeling te kiezen belde zij (vrouwelijke arts) met een collega om te overleggen. Ze stuurde daar zelfs een paar foto’s naar toe. Ik ga er dus van uit dat ik de juiste spullen op het recept heb staan. Voor alle duidelijkheid nog mijn gastvrouw Bridgette gebeld die van de arts enige uitleg heeft gekregen. Kan ik weer met haar overleggen.
Het recept vervolgens omgezet in een tas vol medicijnen. Bijzonder vond ik dat ik Bridgette al was gearriveerd toen ik de medicijnen op ging halen. Nu dus weer terug in Arcy-sur-Cure.
Eigenlijk wel jammer dat ik niet in Vezelay kan blijven. Daar komen elke dag nieuwe pelgrims aan, en heb je dus meer aanspraak.
Ik heb daarover nog een gesprek gehad met dame die Nederlans zou spreken. Dat bleek Duits te zijn. Geen denken aan dat ik zou kunnen blijven. Ik mag wel terug komen als ik de volgende dag weer ga lopen. Dat ga ik natuurlijk ook gebruik van maken.
Weer een rustdag voorbij.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Een tas vol met medicijnen ? En dan toch gaan lopen?Nico we wensen je heel veel sterkte,doe in HEMELSNAAM VOORZICHTIG ,je hebt maar een paar voeten .Sterkte morgen .Liefs van ons,en welterusten voor straks.

Anneke en GERM 2021-08-16 22:51:12

De arts heeft geen halve maatregelen genomen en je voorzien van medicijnen wat snel zijn werk moet doen. Voor jou natuurlijk niet makkelijk om de pelgrims te zien komen en weer verder te gaan. Maar wel weer een leuke ontmoeting met Marnix. Vast veel te vertellen. Pas goed op je voeten en op jezelf! Liefs 😘😘

Tiny en Bert 2021-08-17 08:23:13

Neem de rust, wat wel vreemd voor jou zal zijn, maar we horen en zien wel. Wordt vervolgt. Groetjes van mij.

Tamara 2021-08-17 08:38:09

Beste Nico wat vinden we het fijn om elke keer jouw verhalen te lezen. Dat het tot Vézelay gebracht hebt niet helemaal ongeschonden, maar toch. Het is mooi dat je al iets van dat Pelgrimsknooppunt hebt mee gemaakt. We vinden ket knap dat je je met het beetje Frans zo weet te redden. Vooral de keer dat je aanbelt om voor een kopje koffie te vragen vonden we vermakelijk en knap. En dan hebben we het nog niet eens over je sportieve prestatie. Geweldig hoor!! Pak nu je rust en hoe ver je ook komt, deze ervaringen pakt niemand je meer af. We zijn trots op je en een klein beetje jaloers. Nog een vraagje: hoe communiceer je met Brigitte?

Jopie en Bert 2021-08-17 12:30:16

Wij zijn in Frankrijk ook eens naar een arts geweest, i.v.m. een allergische reactie van een steek van een paardenvlieg. Ik moest een aanhanger huren om alle medicijnen mee te krijgen. Het hielp wel.

mary en wim welmers 2021-08-17 19:45:19
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.