Slecht nieuws !

Noorwegen, Finnmark

We naderen de Noordkaap. Vanochtend konden we weer langskomen in het postkantoor, deze keer om een Noordkaapstempel te halen.
Aansluitend was er een infocessie voor de passagiers die morgen de boot verlaten.

Over een kwartiertje komen we aan in Honnigsvåg, tijd om ons klaar te maken voor de excursie naar de Noordkaap.
Ding-dong, klinkt door de intercom, beste passagiers wij komen zo aan in Honnigsvåg. Normaal volgt dan de regeling over de bussen en dergelijk, deze keer niet, wat dan wel : jammer genoeg is de excursie vanwege het slechte weer, sneeuw, mist en veel wind geannuleerd. Informatie of de sneeuwscooter-tocht van vanmiddag kan doorgaan hebben we nog niet.

Op de wegen-app is de weg naar de Noordkaap open, en staat er volgende info : Snøfokk. Redusert sikt og fare for fokkskavler. Kan bli innført kolonnekjøring. Dat wil zeggen : Sneeuwval. Verminderd zicht en gevaar voor ijsplekken. Mogelijk wordt colonnerijden ingevoerd.

We wandelen even door Honnigsvåg en gaan dan lunchen op de boot. Ik kijk nog eens naar de verkeersinfo, de weg naar de Noordkaap is nu vanaf Skarsvåg afgesloten, we hadden niet teruggeraakt. Vanaf 15u00 is het van even buiten Honnigsvåg, waar het ook is beginnen sneeuwen, tot Skarsvåg konvooirijden.

Nu is er nog veel tijd over, dus ga ik maar even in hottub. Net voor de dagelijkse briefing, wordt er omgeroepen dat de sneeuwscooter-tocht ook geannuleerd is.

We zitten intussen op de Barentszee, op open zee. Vanaf nu tot we morgenochtend aankomen in Kirkenes kan er meer deining zijn. Inderdaad, de boot gaat hevig op en neer. Normaal waren we nu tussen twee havens per sneeuwscooter over de berg aan het rijden. Dan zullen we maar in de panoramabar op dek 7 een aperitief drinken. Een officier komt toezicht houden, en informeren of iedereen ok is. Er wordt omgeroepen dat iedereen voorzichtig moet zijn en zich goed moet vasthouden.

Na het diner moeten we de koffers inpakken en in de gang zetten, die worden naar het cargodek gebracht, zodat we morgen alleen nog handbagage hebben. En dan gaan we de laatste keer slapen op de MS Nordkapp.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Jammer te horen dat jullie niet op excursie konden! Het aperitief en de hot tub hebben hopelijk wel gecompenseerd? Verder heel mooie foto's, waarvoor dank om te willen delen! Fijne verderzetting!

Filip H. 2025-03-17 08:43:59
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.