Vroeg opgestaan om wat te eten, om te weten te komen of het allemaal rustig is in mijn buikje. Dat gaat gelukkig goed, dus dat kan geen showstopper zijn om op stap te gaan. Na het ontbijt lopen we naar de trein, een commuter die rijdt tussen Fuengirola en Malaga centrum. Inchecken met je bankpas, en dan begint de reis. Veel stations onderweg, waardoor de 23 kilometer meer dan 45 minuten duren. Naarmate we dichter bij Malaga komen, wordt het staan voor nieuwe binnenkomers.
Vanaf het treinstation is het een klein kwartiertje lopen richting het stadscentrum, onderweg drinken we nog koffie bij een leuk hotel Only You. Eenmaal bij de kathedraal aangekomen kopen we tickets: 3x senior en 1x adult! Het kan maar even gezegd zijn, toch? De kathedraal is enorm, wat een bombastisch geheel en wat opvalt is dat er in het middel een soort ‘U’ is gebouwd, waarin Gregoriaanse gezangen ten gehoren werden gebracht en waar rondom aan de binnenkant indrukwekkend houtsnijwerk te zien is. Mooi om gezien te hebben, maar voor ons het wel de zoveelste kerk deze reis.
We lopen een paar straatjes verder tot we langs een Italiaans restaurant lopen, dat er gezellig uit ziet. En het eten is is ook prima, gebracht door een serveerster van ongeveer 1,50 meter. Na de lunch lopen we weer terug naar de boulevard, waar we een Uber bestellen, die er met een kwartiertje is. We hebben tijdens het wachten het enige halfuurtje zon van deze dag, dus mazzel, want voor de rest was het alleen maar regen. Voor relatief weinig geld staan we weer bij het appartement en is het tijd om even na te denken over alles wat we hebben gezien.
Ik maak van de tijd gebruik om alle reservering voor de komende dagen te annuleren, we gaan donderdag op weg naar huis. We hebben wat te vaak meegemaakt ‘dat het over 4 dagen beter wordt’ en die dag is tot nu toe nog niet gekomen. Dus dan maar rigoureus omgooien, beter dan veel geld spenderen om in de regen te lopen kleumen.
Vanavond wordt bij hetzelfde restaurant gegeten als gisteren, alleen ben ik er nu bij. Een gezellig tentje en het eten is prima. We delen een voorgerechtje en daarna kiest ieder zijn eigen gerechtje. We zijn er in de spoelende regen naar toe gelopen, maar op de terugweg is het droog. Alleen waait het nu stevig, hopelijk stuurt dat de wolken weg. Thuis nog even napraten en lachen over het ophalen van herinneringen aan leuke Ster-reclames, hoe leuk kan het zijn. Terwijl we gezellig bij elkaar zitten, worden er 25 kilometer verderop mensen geëvacueerd omdat het zulk noodweer is in Malaga…….
Geschreven door Wim.en.Geke.reisverslagen