Dag 1: De heenreis

Oostenrijk, Gemeinde Mittelberg

Tegen de verwachting in zijn we toch iets vóór half 9 onderweg. De reis is pakweg 750 kilometer, dus we verwachten toch wel vóór 17 uur in ons hotel in Hirschegg in het Kleinwalsertal aan te komen. De beide koffers passen netjes in de BMW; Geke’s auto blijft thuis, want die wordt alleen nog maar zakelijk gereden, om bijtelling te voorkomen. Overigens is dit ook een prima reisauto, zeker nu de all-season banden zijn vervangen door echte winterbanden. Wat een verschil!

Het is een beetje grijzig weer, maar gelukkig droog. Nou, dat hebben we geweten. Vanaf Mönchengladbach tot onze bestemming was het een en al regen en het laatste uur sneeuw. De reis gaat vlot, weliswaar zijn er nogal wat snelheidsbeperkingen in verband met het weer en daar komen de baustellen nog bij. Zestig kilometer per uur op sommige plekken. Onderweg halen we koffie en een (overigens uitstekend) broodje, dat we onderweg nuttigen. Zo gezellig zijn de wegrestaurants nou ook weer niet. Voor het broodje stoppen we een uurtje later wel even, want de tomaat die tussen de kalkoenfilet zit verdient wel 2 handen om netjes naar binnen gewerkt te worden.

We halen het net niet op 1 tank benzine, dus vóór Oberstdorf nog maar even tanken. Het laatste stuk is provinciale weg en het valt ons op dat er veel tegenverkeer is in de vorm van een file. Het blijkt dat er een Meisterschaft skiën is geweest in Oberstdorf en dat de toeschouwers op de terugweg zijn. Met nog een 20 kilometer te gaan valt het ons wel op, dat er nog weinig sneeuw ligt. Maar dat verandert snel in ons voordeel. Op onze bestemming, waar we iets na 16 uur aankomen, ligt een lekker pak sneeuw.

De bagage wordt naar de kamer gebracht, de auto wordt in de parkeergarage gezet en wij checken in met een lekker glaasje roze bubbels erbij. Geheel verdiend. Het hotel ziet er prachtig uit, ondanks dat het sneeuwt en het dus enigszins grijs is. Smaakvolle entree met een lounge met gezellige zitjes. Onze kamer bestaat uit een grote woonkamer, een slaapkamer met een ronde glaswand en een badkamer met bad (doen we niks mee), rainshower en een apart toilet met bidet. Dat stelt ons in staat om de slaapkamer koel te houden, maar toch comfortabel warm in de woonkamer te zitten, waar ook nog een open haard in zit! Rondom het geheel ligt een halfrond balkon, dus we kunnen met de zon meedraaien.

Na alles te hebben uitgepakt maken we een wandeling door het dorp terwijl de sneeuwvlokken op ons neerdalen. Lekker even de benen strekken en frisse lucht opsnuiven. Tegen half 7 drinken we een drankje in de lounge en om half 8 gaan we aan tafel. Mooi restaurant met veel ruimte, goede bediening en lekker eten. Vooraf een plankje met allerlei regionalen kazen, hamsoorten en worst met daarbij verse mierikswortel en een mosterd met honing. Daarna kunnen we bij het buffet een soepje kiezen, maar de kok die net komt bijvullen zegt dat we maar van beide soorten soep moeten proeven en dat doen we.

Als hoofdgerecht voor mij een varkenssteak met een duxelle van paddestoelen, met daarbij hele kleine pasta’s en broccoli. Geke gaat voor vegetarisch, een soort kleine hamburgers van groente met daarbij een luchtige yoghurt met bietjes. Heel fijn gesneden groente ligt er onder, maar die wordt niet op prijs gesteld, want daar zit appelmoes in. Een Fliervrouw eet principieel géén fruit bij het hoofdgerecht!. Er volgt nog een dessert en daarna kunnen we nog kiezen uit diverse kazen. Waarom tegenwoordig eerst het dessert komt en daarna de kaas begrijp ik niet, maar we zien het vaker tegenwoordig.

Tegen 10 uur gaat bij haar het licht uit en nestel ik me in de schommelfauteuil om het verhaaltje te schrijven. Morgen lekker uitslapen..

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Heerlijk, het klinkt als een heerlijke start. Eten fijn, accommodatie fijn en een winters landschap. Lekker met elkaar. Ik zeg: niets meer aan doen, houden zo! Geniet er van!

Dineke 2023-02-06 11:27:52

Dat begint heel goed!

Geke 2023-02-06 11:30:48

Ziet er super uit. Het klopt dat Fliervrouwen geen fruit eten buj het hoofdgerecht. Brrr

Ruud en Betty 2023-02-06 11:54:24

Goed begonnen

Gerard 2023-02-06 17:19:29

Ziet er top uit! Zowel het eten als de kamer. Heerlijk dat er lekker veel sneeuw ligt!

Lidy 2023-02-06 17:21:08

Wat heerlijk weer zeg! Geniet er van!

Karen 2023-02-06 19:44:10
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.