Dag 1: Op naar het zuiden

Frankrijk, Beaune

Vandaag gaat de kop er af, de eerste dag van een reis van 35 dagen.De bestemming van vandaag is Beaune in de Bourgogne, een rit van ongeveer 700 kilometer. Natuurlijk eerst thuis alles nog op orde brengen, koffers aanvullen en dichtmaken en ook het afval nog even wegbrengen. Uiteindelijk rijden we iets voor half 10 weg uit Beuningen. Direct al gedoe, omdat de tunnel bij Maasbracht gesloten is en we dus nu moeten omrijden over Eindhoven. Volgens de navigatie is het een kleine 10 minuten meer, dus dat valt mee.

Het gaat vlot, geen vrachtverkeer. De navigatie stuurt ons dwars door Luik en of dat het snelste is wagen we te betwijfelen, maar het levert gelukkig geen aanzienlijk oponthoud op. Iets voor 14 uur halen we ten zuiden van Nancy een broodje en een kop koffie en dan gaat de reis door. Het weer is prima, hier en daar een wolkje, een stuk beter dan bij ons vertrek. De péage is heerlijk rustig, wat er toe leidt dat we om 16.30 bij het hotel in Beaune de auto op de parking zetten. Lekker vlot.

We hebben een mooie kamer met een groot bed, badkamer en een apart toilet, heel comfortabel. We gaan na het kwartiermaken een wandelen door het ommuurde stadje en ook op zoek naar een restaurant voor vanavond, want het hotel is leuk, maar het restaurant niet. We vinden restaurant La Ligne er leuk uit zien en een uitdagende kaart hebben, dus daar reserveren we voor vanavond. Het stadje met ca. 12.000 inwoners is binnen de stadsmuren oud maar wel gezellig. Veel wijnproeverijen, terrasjes en restaurants, waarvan het merendeel overigens op zondag gesloten is.

Terug in het hotel drinken we een Crémant de Bourgogne in de gezellige bar en daarna wandelen we naar La Ligne. Een typisch Frans restaurant met banken langs de muur en kleine tafeltjes dicht naast elkaar. We krijgen een plekje naast een Franse familie, waarvan Opa direct uitzoekt waar wij vandaan komen. Leuk met elkaar gebabbeld, het is wel even wennen aan het Frans, want de second language is toch Engels. Maar gelukkig deden ze alsof ze ons begrepen🤭.

Ik schiet helemaal uit mijn comfortzone door twee gangen visgerechten te bestellen. Vooraf scheermessen met peterselie/knoflooksaus en daarna coquilles met beurre blanc. Heerlijk. Geke kiest voor zeebaars met zwarte risotto en kreeftensaus en gaat volledig uit haar dak. Alle gerechten zijn werkelijk subliem. Wat een geweldige keuken, maar ja, daar staat Beaune ook om bekend. Maar volgens onze buren is dit wel een van de betere restaurants in Beaune. Hebben wij even mazzel!

Tegen half 10 zijn we weer in het hotel en maken we ons op voor de nacht. Morgen eerst het Hôtel Dieu van het Hospice de Beaune bekijken en dan 650 kilometer naar Carcassonne, net voor de Spaanse grens.

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Hoera, verslagen! Ziet er alweer fijn uit! Slaap lekker!

Gera 2025-02-23 22:36:31

Wat een heerlijk vooruitzicht Wim en Geke😊. Een reis van 35 dagen, heerlijk🌞! Ook voor ons, de thuisblijvers🏘. Ben benieuwd waar we mee naar toe gaan 🚙 en wat voor lekkers we allemaal voorbij zien komen🍲.

Elles 2025-02-23 22:58:57

Mooie start van een heerlijk lange vakantie.

Marry 2025-02-23 23:24:22

Mooie 1e stop. Leuk hotel en het eten ziet er fijn uit! En wat een mooie blauwe lucht. Goede reis!

Lidy 2025-02-24 07:47:36

Fijn dat we weer verslagen krijgen van jullie reis!

Ruud en Betty 2025-02-24 08:36:42

Hele fijne vakantie en genieten

Anna 2025-02-24 08:55:00

Fijne gezellige vakantie !!!

Riek Bergman 2025-02-24 11:58:35

Dat is al een heel goed begin van de vakantie! Kijk uit naarde verslagen. Heel veel plezier !🌞

Ina 2025-02-24 12:01:43

Zo! Dat is een goed begin.

Dineke 2025-02-24 17:24:34

Een goede reis verder en veel genieten maar.

Geke G. 2025-02-24 19:24:47

Wat een goed begin van de reis was dit!

Suzanne 2025-02-28 00:50:12
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.