De berg op.

Italië, Laveno-Mombello

Vandaag wordt een rustdag, wel even jarige Jantje bellen natuurlijk. Na het ontbijt besluiten de boys om met de kabelbaan omhoog te gaan naar de Santa Elsa, een berg die vlak tegen het dorp aan ligt en vanaf boven een prachtig uitzicht moet bieden op het Lago Maggiore. We kunnen naar de kabelbaan lopen en kopen alvast de kaartjes in het hotel. Bij het dalstation aangekomen blijkt het een bergbaan waarbij een soort tonnetjes met een achterdeur aan de kabel hangen, waar je met 2 man in kan en je één voor één al bewegend in moet springen. Deurtje dicht en weg. Oh ja, je mag niet tegen het deurtje leunen!

De bergbaan gaat enorm steil omhoog en al na een paar minuten hebben we een prachtig zicht op Laveno en het meer. Hoe hoger we komen, hoe meer we zien van het meer, bijna helemaal tot het zuidelijke eind, waar de rivier deTicino begint. We zien in de verte in Arona het standbeeld van Borromeus staan, in Stresa de luxe hotels die we eergisteren hebben bewonderd en ook alle eilanden zijn goed te onderscheiden. We zitten op 1000 meter hoogte, wat een prachtig uitzicht oplevert. Als we weer beneden zijn beroven we nog even de bank en gaan dan terug naar het hotel, om aanstalten te maken voor de lunch. Dat wordt de pizzeria, lekker buiten op het terras met een Rosato di Primitivo uit Puglia, wederom erg lekker.

De middag is er een van lezen en luieren. Ieder doet zijn eigen ding en we spreken af om kwart voor 7 voor een drankje in de bar. Er is muziek geregeld, moet jazzy worden, maar gelukkig spelen ze tegen half acht nog niet als wij naar restaurant Piccolo Moro gaan, aan de rotonde in het dorp. Het is een oude pleisterplaats, waar een serre omheen is gebouwd, waarvan een deel een soort bistro is en een deel als restaurant fungeert. We eten er prima, lekkere wijnen en als we aan het dessert toe zijn legt de gisse serveerster uit, dat er een taart is met ‘dingen’ waarvan je naar de wc moet. Uhh, dan maar niet, tot we bedenken dat het pruimen zijn. We vinden het zo prima en een leuke atmosfeer, dat we ook voor morgenavond reserveren.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Wat klinkt het allemaal als een fijne vakantie!

Gera 2019-09-07 22:14:41

Wat een geweldig uitzicht! De rest klinkt ook erg fijn. Mooie foto's.

Lidy 2019-09-08 09:44:53

Wat een schitterende omgeving! Leuk in zo’n tonnetje de berg op!

Jan & Marijke 2019-09-08 14:29:08
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.