Eerst even zwemmen en dan ontbijten om half 10. Het weer houdt zich redelijk, maar de luchten zijn wel dreigend. Eerst nog even een generatie-familiefoto maken met de oldtimer Jaguars en dan naar beneden naar de autobahn in het Rijndal richting Basel. Zodra je over de grens gaat (veel vrachtwagens in de wachtrij), kom je in een gebied met veel industrie, dus geen lekkere binnenkomer in Zwitserland, erg lelijk.
De autobahn slingert zich vervolgens een stuk door de bergen, wat er wel mooi uit ziet, maar richting Luzern is het weer mis. Wat een deprimerende omgeving. De reclameborden declameren de Zwitserse precisie, maar ik begrijp niet zo goed wat ze daar mee bedoelen in deze omgeving. Grotere Zwitserse steden met snelwegen dwars door de stad, foeilelijke omgeving, kaniet missen. Je kunt je horloge erop gelijk zetten.
We vervolgen onze weg richting de Gotthardtunnel, het Vierwoudstedenmeer wordt grotendeels aan het zicht ontnomen doordat we via een ellenlange tunnel moeten rijden. Tegen de tijd dat we richting de Gotthard komen, wordt het een beetje drukker, maar vol goed vertrouwen stomen we door. Wel een paar baustellen onderweg, wat wel wat oponthoud oplevert, omdat er een baan geblokkeerd is. We vertrouwen er op, dat het bij de Gotthard wel beter zal zijn, het vakantieseizoen is tenslotte inmiddels enigzins voorbij. Fout!
Ik mis de afslag bij Gurtnellen, waar je evenwijdig aan de autobahn richting de pas kunt rijden. We stranden prompt in een vette file, maar na 1,5 km kunnen we er af richting Andermatt. We speren omhoog richting de pas, maar komen dan in de vette mist terecht, want de wolken hangen rond de bergtoppen. Zicht is minder dan 50 meter en dan is het handig dat de navigatie je vertelt, wat er op je af komt qua bochten.Totdat je door een schijterige Duitser wordt geblokkeerd, die niet harder dan pakweg 35 km durft te rijden.
We bereiken de top van de pas zonder het echt te beseffen, want het bord wordt bijna gemist (what’s in a word). De afdaling in de mist begint, maar na een paar kilometer lost de mist ineens op en stijgt de temperatuur van 10C naar 20C! Veelbelovend. Er komt ook steeds meer blauw in de lucht, vandaag voor het eerst overigens. We lunchen iets bij een wegrestaurant, waaraan ik niet teveel woorden vuil hoef te maken: de koffie was lekker. Als we de afslag Locarno voorbij zijn, hebben we nog weinig kilometers te gaan, maar wel veel tijd voor de boeg. De route loopt langs de oevers van het Lago Maggiore en dat schiet niet echt op.
Tegen 16.15 zijn we in Laveno-Mombelle, waar ons Hotel de Charme gelegen is. Het is een bijzondere binnenkomer, als we bij de drive-inn receptie de auto in een binnen-rotonde in het pand parkeren, waar de receptie ook is gesitueerd. We krijgen prachtige kamers toegewezen, wij op de begane grond met een tuintje met een bubbelbad (kost iets meer), Betty en Ruud op de eerste etage. We spreken af om even te gaan zwemmen in de infinity pool op de 3e etage, van waaruit we een mooi uitzicht hebben op het meer en het dorpje Laveno.
Om half zeven landen we op het terras voor een drankje, om daarna te gaan eten op het terras van het restaurant van het hotel, want er is geen puf meer om naar het dorp te gaan. Prima diner met lokale wijnen, prachtige ondergaande zon en een uitstekende opmaat voor een weekje aan het Lago Maggiore!
Geschreven door Wim.en.Geke.reisverslagen