maandag 29 juli 2024

Cambodja, Khan Russey Keo

Heerlijk geslapen , het is al na 8 uur wanneer we wakker worden.

Het ontbijtbuffet n het hotel is prima en we zijn klaar om ons “dagprogramma” af te werken.

Eerste stop het Koninklijk Paleis en de Zilveren Pagode.

Tegen dat we hier aankomen zijn we weeral doorweekt. Het paleis is niet zo groot, niet zo kitcherig als vb. In Thailand, maar alles is wel mooi onderhouden en ruim opgevat.

We besluiten een tuktuk te nemen naar onze volgende bestemming: het Duo slang genocide museum.

Dit museum is gevestigd in een oude school die door de Rode Khmer werd omgebouwd tot de beruchte “gevangenis S21” waar duizenden gevangen werden ondervraagd gemarteld en gedood.

Dit is toch wel indrukwekkend en de bijhorende audiotoer is zeker een must om alles beter te begrijpen.

De verschillende gebouwen, waarbij klaslokalen werden omgebouwd tot cellen ,zijn ronduit indrukwekkend, de foto’s de marteltuigen enz. laten toch wel een diepe indruk na.

Wat het nog meer onbegrijpbaar maakt is dat dit regime van Pol Pot niet niet zo lang geleden is 1975- 1979) en hij zelf pas overleden is in 1998.

Tijdens deze periode werden er 3.000.000 mensen gedood op een totale bevolking van 7.000.000.

We laten dit alles even zakken op een terrasje en nemen terug een tuktuk naar de killing fields, iets buiten Phnom Penh gelegen en naar waar de gevangen vanuit S 21 werden gebracht.

Indrukwekkend hier is de Stupa tot boven in de nok gevuld met schedels van slachtoffers die men uit de massagraven heef gehaald.( er zij er hier 129)

Ook dit is geen blije plaats maar niet te missen wanneer men Cambodja bezoekt.

Onze tuktuk chauffeur heeft op ons gewacht en brengt ons terug naar het hotel.

Het is hoog tijd om toch aan de blog te beginnen werken . We installeren ons aan het zwembad op het dak van ons hotel zodat we af en toe toch wat verkoeling kunnen opzoeken.

Tegen de avond zoeken we op Tripadvisor een restaurant uit. We komen terecht in een Frans restaurant op slechts 100 meter van het hotel.

Dit is meteen een schot in de roos, het eten is hier heerlijk en de service subliem.

We kruipen weer vroeg in bed, we zijn moe !




Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Prachtige foto's. Indrukwekkend de schedels. Vraagje : wat is de reden van de blauwe of rode stippen op de schedels ? Dag Nini, leuk dat je ons weer volgt. De stippen op de schedels duiden op het geslacht. Er waren zelfs meerdere kleuren afhankelijk hoe men om het leven is gekomen vb. door de kop in te slaan , door vergiftiging enz;;;

Nini 2024-07-29 15:32:07

Zo mooi geweldig

Conny 2024-07-29 21:41:51

Weeral prachtige foto’s , maar toch ook even om stil van te worden. Een lekker diner om af te sluiten, zalig.

Chantal Potters 2024-07-29 23:21:40

Ik ben weer helemaal mee op reis !!Zalig!

Danielle 2024-07-30 09:06:34

En dan te weten dat er nog daders in de dorpen rondlopen. Onze gids was, toen wij er waren, in tranen. Die boom waar ze kinderen tegen doodsloegen maakte ons heel stil.

Greet 2024-07-30 17:45:34
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.