Sossousvlei

Namibië, Hardap

Deze nacht zeer slecht geslapen ( ik althans). Het was vrij koud ondanks onze warme slaapzakken, thermisch ondergoed en een training. Vannacht misschien toch een pulleke bij aan doen. Voor de rest is ons bed op het dak vrij confortabel, we hebben plaats genoeg.
Rond 7 uur worden we wakker, en ik haast mij naar de sanitaire blok... die is hier trouwens kraakproper. Na de douche, ontbijt zijn we tegen 9 uur klaar voor onze "duinendag"

Onderweg spotten we de eerste springbokken en gazelles en duiken al vlug de prachtige duinen op.
We beginnen bij het einde van de sossousvlei, dit is nog een dikke 60 km rijden. Dan is er een parking voor gewone wagens en alleen 4x4 's mogen verder rijden. Wij dus!
We rijden door enorm mul zand, en ....ja hoor enkele kilometers verder zitten we vast!We hebben er niet aan gedacht om onze banden af te laten, en we hadden ook geen zin om dit nog te doen daar de compressor nog ver opgeborgen zat. Geen nood dadelijk springt er een man van de shuttledienst in onze auto en die krijgt het voor elkaar. Hij raad ons wel aan terug naar de parking te rijden en de shuttle te nemen, wat we ook doen.

Eerst doen we de Sossousvlei en de deathvlei. Het is wel flink stappen door het mulle zand en de temperatuur loopt toch vrij hoog op tot 30 graden! Puffen dus, zeker tijdens het klimmen. Maar wat is het hier prachtig, zeker deathvlei heeft iets buitenwerelds. We laten hier de foto's gewoon voor zich spreken.
Hierna doen we een poging om naar hiddenvlei te wandelen, waar we al vlug van vrij dichtbij een prachtige spiesbok tegenkomen. Na een tijdje stappen hou ik het in de hitte echter voor bekeken, de JL loopt nog iets verder ,om een glimp op te vangen maar dan keren we terug naar onze auto.
We rijden terug voorbij Dune 45, we zien mensen deze beklimmen, maar wij passen.
Volgende stop is de sossouscanyon. Ongelooflijk mooi!We dalen deze af en lopen een eind naar beide zijden.Dit is zeker een topper!

Tegen een uur of 4 houden we het voor bekeken en keren we terug naar onze kampplaats.
In een mum van tijd zijn we geïnstalleerd en genieten gewoon van het uitzicht en de prachtige zonsondergang.
Er moet natuurlijk weer gekookt worden vandaag. Onze autokeuken serveert pasta met meatballs. Het kon beter, maar het smaakt.
Na de afwas komen de Nederlanders die we in het begin waren tegen gekomen vragen of we nog iets komen drinken, zij
staan achter ons op de kampplaats.
Tegen 10 uur liggen we ons bedje.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Bedankt dat we mogen mee genieten van jullie reis via prachtige foto's en een niet alledaags reisverhaal.

Maddy Haase 2017-08-08 12:27:34
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.