Het raadsel van de fietsbanden

Sri Lanka, Horuvila

Dag 8
Gefietst: 208 km

Na het oppompen van de fietsbanden blijken de reflectorstrepen scheef te lopen bij mijn achterband en bij Elly’s voorband. Het gevolg is, dat we allebei licht hobbelend over de weg rijden. Een brommerzaakje kan ons niet helpen. Onderweg zien we een fietsenmaker die de band laat leeglopen, een beetje kneedt, zijn hoofd schudt en hem weer vol pompt. Het probleem blijft bestaan. We besluiten in de volgende stad een goede fietsenmaker te zoeken.
Deze eerste dag fietsen we een mooie route grotendeels langs de zee. De Portugezen hebben hier hun stempel gezet: overal staan katholieke kerken, kapelletjes en Mariabeelden. De vissershuisjes hebben een vrolijk versierde kerstboom naast de voordeur staan.
Onderweg zien we vissers hun verse vangst verkopen. Wij kopen een kilo heerlijke bananen voor 40 cent. De zon schijnt, er waait een lekker windje en we genieten! Het asfalt is soms strak, maar even later zit de weg vol kuilen of fietsen we over gravel van rode aarde. Het laatste stuk gaat over mooi asfalt, maar de wind trekt flink aan en de lucht raakt zwaarbewolkt. Het is pittig fietsen.
Na 50 km komen we in Chilaw bij hotel Far Inn. Dit onderkomen heeft lang geleden zijn beste tijd gehad. We slaan een kamer zonder ramen af en weten voor 6000 LKR (28 euro) een kamer mét raam en mét airco te scoren.
We lijken de enige gasten te zijn. Onze fietsen mogen in de bruidszaal geparkeerd worden. We wagen ons niet aan het zwembad met groene aanslag, maar gaan in het drukke centrum op zoek naar een fietsenmaker. De eigenaar begrijpt het probleem en geeft het personeel opdracht om het te fixen. Na een uur werk zitten de banden er nog niet recht op. Elly hobbelt nog een klein beetje en ik helemaal! Advies van de fietsenmaker: even naar de bandenspecialist, de banden leeg laten lopen en met compressor laten vullen. Gevolg: mijn achterband is weer net zo scheef als voorheen. Terug naar de fietsenmaker waar we moeten wachten op een andere klus. Daarna ga ik mij er zelf maar mee bemoeien om de band te kneden. Het lijkt acceptabel!
Nu nog even pinnen. Dat lukt bij diverse geldautomaten niet, maar wel bij de bedenkelijke NSB-bank.
‘s Avonds eten we in het hotel. We bestellen een biertje en rijst met curry.
Om ons heen zitten groepjes mannen die hun eigen drank meegenomen hebben: flessen whisky en bier. Ons biertje laat erg lang op zich wachten. Totdat er een bediende met de helm op drijfnat binnenkomt met twee flessen bier. Het hotel zal geen alcoholvergunning hebben, dus je moet het óf zelf meenemen óf er wordt een werknemer met een brommer naar de supermarkt gestuurd.
De curry smaakt heerlijk! Een kleine bediende met een enorm houten kruis om zijn nek loopt vaak langs en begint met een lach een charmeoffensief.

We gaan vroeg in de avond naar onze kamer om te douchen en lekker te gaan slapen. Dat laatste wordt moeilijk: luide muziek en geschreeuw galmt onze kamer binnen. Het hotelpersoneel blijkt in de tuin lekker uit zijn dak te gaan op de Gangnam Style.
Douchen met warm water is een probleem, dus dat doen we maar koud. Welkom in Sri Lanka!
We slapen best lekker en staan vroeg op om rond half 8 te gaan ontbijten. Een omeletje bakken en wat fruit snijden blijkt hier drie kwartier te duren! Dat gaan we voortaan anders aanpakken.
Bij ons vertrek staat de bediende met het grote houten kruis om de nek buiten op ons te wachten. Hij wijst naar het kruis en zegt: “Catholic! You catholic?” Als ik “Yes” zeg, denkt hij beet te hebben. Hij trekt een zielig gezicht en zegt: “No money.” Een goede katholiek zou de arme man nu vast iets geven, maar helaas, ik ga er niet op in. Hij probeert het nog een paar keer en dan druipt hij af, vast erg teleurgesteld in de westerse geloofsgenoten.

Het fietsen valt ons vandaag zwaar. De route gaat grotendeels over grotere wegen en al snel voelen we allerlei pijntjes, waardoor we vaak uit het zadel moeten.
Onderweg zien we iemand een enorme slang uit de berm slepen. Een python? Hij blijkt dood, maar zo imposant, dat ook de Sri Lankanen foto’s maken.
We arriveren rond half 4 bij een klein resort met bungalows, waar Frans en Yvonne uit Leimuiden ons opwachten. Er valt een boel te kletsen. ‘s Avonds hetzelfde probleem als gisteren: een biertje moet op de brommer gehaald (duurt bijna een uur) en het bereiden van noedels of rijst met wat groente en garnalen duurt anderhalf uur.
En ook hier is de douche koud!

De volgende dag vertrekken Frans en Yvonne al vroeg. Wij slapen uit en regelen ons eigen ontbijt. We hebben de onmisbare waterkoker(!) meegenomen, koffie, borden, bestek en we hebben brood en jam gekocht.
Na het ontbijt een wasje doen en dan op weg naar fietsenmaker drie. Het moet toch lukken om die banden goed op de fiets te krijgen? In een zijstraatje in het drukke Puttalam worden de banden voor de derde keer onder handen genomen. Deze fietsenmaker lijkt een echte vakman te zijn, maar ook hij geeft het op een gegeven moment op. De banden zelf schijnen het probleem te zijn. In Nederland is het altijd goed gegaan en we hebben zo’n beetje de duurste en sterkste banden die er zijn. We moeten het er maar mee doen. Hopelijk gaat het nog 1000 km lang goed!
We slaan nog wat eten in voor ontbijt en lunch in een dure supermarkt. Hier worden we vóór binnenkomst getemperatuurd. De COVID-regels zijn streng in dit land.
Sri Lankanen dragen trouwens overal mondkapjes, ook buiten op straat, op de brommer en op de fiets. Dat laatste doen wij zelf alleen in drukke dorpen en steden. Het is bij meer dan 30 graden niet de hele dag vol te houden.
Terug in het resort hebben we wel érg veel ongewenste gasten op de badkamer. Eerst een enorme kakkerlak. We doen snel de deur dicht en verzamelen een doekje en een plastic zakje. Wie durft hem in het zakje te jagen om hem de deur uit te gooien? Terug in de badkamer is hij spoorloos verdwenen. Deze badkamer zullen we nooit meer argeloos betreden. Bij het volgende bezoek loopt er een enorme duizendpoot op de vloer. Met het doekje manoeuvreer ik hem het zakje in en spoel hem wreed door het toilet. Verdwenen.
‘s Nachts zit er een kleine kikker in de toiletpot. Waar komt die vandaan? Is hij vanuit het riool naar boven gezwommen? Ook deze wordt weggespoeld.
De volgende ochtend zit de weggespoelde duizendpoot in de rand van de wc-pot. Ook deze werken we weg, nu met de sproeier die overal in Azië naast de wc hangt.
We zijn blij dat we vanmorgen kunnen uitchecken!

We fietsen naar Wilpattu, de plek om in het grootste wildpark van Sri Lanka een safari te doen. De route gaat over een heuvelachtige, grote, lange weg.
Met regelmaat staan er waarschuwingsborden die ons manen om op te passen voor overstekende wilde olifanten.
We komen aan bij het Ceylon Resort, waar we genieten van een mooi terras en een kraakheldere bungalow. Alles vooralsnog beestvrij.
Morgen vroeg uit de veren; om 5.45 uur gaan we op safari.

Geschreven door

Al 20 reacties bij dit reisverslag

Ik zat al te wachten op het volgende verhaal! Veel safari plezier 😘😘

Yvonne 2021-12-16 13:33:23

Geniet van jullie reis

Tonneke 2021-12-16 13:35:48

Bandentip. Laat je banden leeglopen (wel ergens waar ze een goeie pomp hebben😀) Smeer de binnenkant en de rand van je velgen en de randen van je banden in met bv vaseline of ander vettige zalf ( Chânel nachtcrême kan ook) Pomp daarna de banden op tot minimaal 5 bar. Als het meezit komen je banden recht in de velg. Daarna wel weer laten leeglopen tot 3,5 bar of zo

Kees 2021-12-16 13:37:09

Wat een prachtig vervolgverhaal. Veel safariplezier.

Jelle 2021-12-16 13:40:06

Het lijkt een dierentrip: kikker, slang.... Krokodillen kun je ook tegenkomen....in de rivier Dat zal waarschijnlijk niet de laatste kakkerlak zijn die jullie zien. Nog heel veel plezier en succes met jullie banden.

Mariet 2021-12-16 13:47:38

Weer met plezier gelezen. Geweldig daar. Veel plezier en we hopen dat het goed komt met de banden (zit het velglint niet toevallig scheef/dubbel?).

Jack en Hilde 2021-12-16 14:09:12

Ha zussies, Wat een verslag weer, maar hopen dat het goed komt met de banden en het fietsen weer aangenaam wordt! Veel plezier op safari🐘🦒🦓

Ineke en Huub 2021-12-16 14:41:20

Echt leuk om jullie weer te volgen! Wat een avontuur, vooral met die dieren, klein en groot tegelijk (kakkerlak). Geniet verder! Hoop dat de bandentip werkt.

Irma 2021-12-16 15:12:19

With help from Google we are having fun reading your post. It sounds as if you Sri Lanka meals are just as challenging as those we had together in Thailand. Happy you did not find the Python in your bathroom. Merry Christmas Hanne & Jan

Hanne 2021-12-16 16:22:24

Wat een avonturen weer, dank voor jullie mooie verhaal. En fijn dat er al tips zijn gegeven voor het bandenprobleem.

Nellie 2021-12-16 16:57:36

Mwawww een matig begin zo te lezen. Ik hoop dat de tip van Kees misschien iets gaat uithalen want met bobbels fietsen is om het plat uit te drukken gewoon ruk. Zo iets van het vierkante wielen verhaal van de NS. Het is altijd fijn wanneer het in het begin van je reis lekker soepel loopt zeker omdat je moet acclimatisering maar om eens een paar tegeltjes wijsheden erin te gooien………na het zuur komt het zoet en zonder wrijving geen glans dus ik heb goede hoop dat de banden straks soepel lopen en dat het alleen maar mooier, soepeler en leuker gaat worden! We volgen jullie op de voet!

Cornemieke 2021-12-16 17:20:22

Haha een safari in de badkamer. Je maakt wel weer wat mee. Heel veel echt safari plezier en hopelijk komt het met de fietsen goed.

Jacqueline 2021-12-16 18:26:30

Ook genoten van de prachtige foto’s. Van ons mogen jullie meedoen aan het programma “ Het perfecte plaatje”

Michel en Hanneke 2021-12-16 18:47:59

Rijden jullie nog op winterbanden? 😉 Goede reis en veel plezier verder!!

Michel Petri 2021-12-16 18:51:59

Wat ontzettend leuk om jullie reisbelevenissen en verhalen weer te lezen. En de foto's, prachtig! Hele fijne tijd daarginds!

Anne-Marie 2021-12-16 19:16:00

Wat weer een meeslepend reisverslag….de ervaringen met de locale eet/ drinkgelegenheden en de algehele beschrijving van s lands gewoonten doen me sterk denken aan mijn reis ooit door Indonesie….

ruud blaauwwiekel 2021-12-17 12:19:13

Wat een heerlijk verhaal ladies! Wij hebben dat vaker met die banden, maar daar doen we nooit iets mee, is eigenlijk helemaal geen probleem. Gewoon niet meer aan denken. Dat ontbijt probleem herinnerde ik me ook opeens weer. Heerlijk om jullie verhalen te lezen. Super bedankt voor de lieve kaart voor Bart!

Ruth 2021-12-18 08:12:51

Heerlijk o m weer eenreisverslag van jullie te lezen .genieten dat doe ik. Vele fijne fiets dagen. Warme en lieve groeten gon.

Gon 2021-12-19 16:44:42

Wat kleurrijk en wat een avontuur weer. Geniet samen! Irma

Irma Peters 2021-12-22 14:03:28

Het klinkt alsof de banden beschadigd zijn…….toch vervangen; velg heeft verder toch geen slag?

Ien & Bert 2021-12-31 03:47:38
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.