De grenzen zijn open!

Sri Lanka, Katana

Dag 4
Gefietst: 29 kilometer


Wat een kou! Het is dinsdag, 7 december. Dieren is bedekt met een dun laagje sneeuw. Donsjasje aan over ons warme fleecevest. Tassen aan de bagagedrager, nog even een foto voor het huis en dan op de trappers. In Velp maken we een tussenstop bij onze favoriete fietsenmaker, Profile, en kopen een goede, lange pedaalsleutel; eerdere ervaringen nog vers in het geheugen. Nu op naar Arnhem voor de PCR-test.
Nadat het wattenstaafje uit onze neuzen is gehaald, fietsen we naar het station en nemen we de trein naar Schiphol waar we meteen aan de slag gaan.
We kopen twee dozen die we bijna in één keer goed in elkaar vouwen. Het lukt ons om de fietsen meteen goed te demonteren en binnen anderhalf uur schuiven we de dozen het bagedepot binnen. Ik vraag de beheerder om de fietsen vanavond een verhaaltje voor te lezen; hij mag zelf iets leuks uit kiezen. Zijn brede glimlach levert ons een korting van zes euro op.
De coronamaatregelen laten na vijf uur niet toe om in de huiskamer van citizenM te dineren, maar bord op schoot, zittend op de bedrand gaat ook en doet geen afbreuk aan de smaak van de heerlijke curry.
De wijzers van de klok kruipen traag richting middernacht; de tijd waarop de testresultaten van de PCR-test binnenkomen.
Eindelijk, een mailtje! Allebei de testen zijn negatief! Dat is positief! We kunnen rustig gaan slapen.

En dan is het zover. We halen onze fietsen op en gaan naar balie 25 van Turkish Airlines.
De inchecksoap begint!
Fietsen? Hoe moet dat? De grondstewardess kijkt ons met grote, hulpeloze ogen aan. Ze begint te bellen. Er zijn twee incheckbalies open en de rij achter ons groeit gestaag aan.
Balie 1 telefoneert uitgebreid met balie 2 over het fietsenprobleem. Gelukkig: er komt een derde hulptroep bij. Deze dame weet meer.
Uiteindelijk moeten we de fietsen laten staan en op een hele andere plek gaan betalen. Ook bij deze balie kijken twee hulpeloze ogen ons aan. En ook hier is de redding nabij. Een bijdehante dame leert in stapjes aan de hulpbehoevende dame hoe het werkt. Allerlei codes worden genoemd en ingevoerd en uiteindelijk rolt er een betaalbewijs uit de printer. Hiermee kunnen we weer terug naar balie 25, waar we even voorkruipen om onze boardingpassen én fietsen op te halen.
Nu naar de ‘odd size bagage’. Onderuitgezakt in zijn stoel storen we de medewerker die verdiept is in zijn telefoongebeuren. Hij verwijst ons naar de ‘odd size bagage’ die iets verderop is. Maar dan moet de baliemedewerker van balie 25 wel mee om de fietsen naar beneden te brengen. Op mijn vraag of hij de fietsen niet naar beneden kan brengen, antwoordt hij dat hij ze best naar beneden kan gooien, maar dat ze daarna niet door de scanner passen. Dat woord gooien is voor ons voldoende. We gaan ‘balie 25’ ophalen.
Opnieuw hulpeloze ogen en opnieuw meldt een behulpzame collega zich. ‘Balie 25’ durft niet alleen, nooit gedaan, dus gaat de collega mee. De inmiddels erg lange rij (allemaal passagiers met als eindbestemming Abu Dhabi om Max wereldkampioen te zien worden), zal even geduld moeten hebben.
Enfin, de twee dames brengen onze fietsen naar beneden bij ‘odd size bagage 2’ en verzekeren ons dat alles goed komt.

Tot Istanbul is het vliegtuig vol, mede door de eerder genoemde Max-fans, maar na de overstap is het vliegtuig bijna leeg. We maken nog een tussenlanding in Male (Malediven) en landen vervolgens keurig op tijd in Colombo waar onze chauffeur al klaarstaat.
Aangekomen in ons resort sleutelen we, terwijl we opgevreten worden door de muggen, onze fietsen in elkaar. Ook dat gaat supersnel.
We zijn er!

De volgende dag gaan we, samen met Yvonne en Frans uit Leimuiden, per taxi naar de ambassade in Colombo waar we na vier uur wachten de verlenging voor ons visum voor elkaar hebben.
Heerlijk om al het bureaucratische derdewereldgebeuren te observeren!
Ter afsluiting van deze dag een heerlijk ijskoud biertje met Srilankaanse curry!

Bij de eerder gefietst 17 kilometer naar Arnhem, fietsen we er vandaag, zaterdag, 12 bij om te landen in het fantastisch tussen de palmbomen gelegen resort Jackland, eigendom van Marie-Louise en Bart uit Tilburg. Hier gaan we lekker even twee nachten acclimatiseren voordat we maandag aan onze echte tocht gaan beginnen.

Geschreven door

Al 38 reacties bij dit reisverslag

Jaaaaaaaaaaaa daar gaan ze!!!! Goede reis verder en heel veel liefs uit NL. XXX

Basja 2021-12-11 15:02:21

Helaas, wij zijn in dat koude Dieren gebleven. Maar we zijn ontzettend blij dat het allemaal gelukt is en dat jullie weer "thuis" zijn: In Azië wel te verstaan.

Jan en Loes Braamhorst 2021-12-11 15:04:56

Goede reis en heel veel plezier!!! 😘

Sandra 2021-12-11 15:13:41

Geniet! Ik ga jullie wederom volgen!! x

Patricia 2021-12-11 15:14:08

Dit is echt jaloers makend. Geniet er maar lekker van...tja en het is maar de vraag of Max het redt. Dat circus gaat aan mij voorbij. Ik volg liever jullie fietsavonturen

Elly 2021-12-11 15:14:39

Heerlijk om jullie verhalen te lezen naast de net opgezette kerstboom onder genot van een kopje thee en een appelbeignet. Geniet van jullie reis. Ik kijk nu al uit naar jullie volgende verslag!

Ine Geurts 2021-12-11 15:20:06

Wat een levend verslag....jaloersmakend. Ben even alleen (Ger viert de winter St. Jan) en ik waar me bij jullie in de buurt. HEERLIJK.

Marion 2021-12-11 15:42:32

Ja…het is gelukt! De trappers zijn weer in de tropen. Heel veel plezier! Groeten vanuit een mistig Gelderland.

Jacqueline 2021-12-11 16:15:18

Leuk dat de blog er weer is. Nu al fijn om op afstand mee te reizen. Geniet van de paar daten rust en daarna van het fietsen en reizen. 😘

Justine 2021-12-11 16:47:28

Gelukt! geweldig! Veel plezier.

Marie-José Michels 2021-12-11 16:51:40

Fiets ze, vrouwen! Werken wij hier in Groningen nog even door. Goede reis. Leuk weer om te lezen...

Simon 2021-12-11 16:54:45

Veel fiets plezier ,ik volg jullie blog met veel plezier

Marijke 2021-12-11 17:00:19

Leuk om te lezen dat je erin slaagt om naar voren te komen - ik heb ook vaak aan je gedacht en je blog opgezocht. nu kwam het - en met goed nieuws. we kijken ernaar uit om met u op uw bagage te zitten, waar u ook heen gaat.

Hanne 2021-12-11 17:03:17

Heel veel succes en plezier. Ik een jullie heel veel veilige kilometers😀Liefs vanuit Arnhem

Monique 2021-12-11 17:30:26

Wat fijn dat het door kon gaan! Veel plezier!

Joke 2021-12-11 17:47:44

Ook namens Marcel héél veel reisplezier!! Leuk om jullie avonturen weer te lezen😁

Mariëlle Evers 2021-12-11 18:08:40

Weeral prachtig weergegeven . U maakt ons met de dag nieuwsgieriger . En we moeten nog wachten tot 23 januari om te vertrekken . Hou ons op de hoogte . Groetjes uit het koude Lier ( België ) Christine en Theo

Van der Burght / Rigouts 2021-12-11 18:18:22

.....onbegrijpelijk; geland op de Maladieven! En niet meteen uitgestapt !!!

Ien&Bert 2021-12-11 19:10:24

Vanmorgen al een foto ontvangen van 2 ontspannen dames! Veel plezier bij onze Tilburgse vrienden! Ik ben toch echt jaloers dat jullie bij hen zijn

Yvonne 2021-12-11 19:57:11

Hoi Elly en Marijke, wat fijn dat jullie weer op weg zijn. We zouden jullie graag weer eens inhalen op de route. Maar dat zit er niet in. Voorlopig volgen we jullie blog weer en wisselen dat af met het lezen van de Losse eindjes. Wat een mooie manier om je persoonlijke geschiedenis , ervaringen, kennis en fietsreizen te delen. Geniet van alles wat Sri Lanka te bieden heeft en zorg goed voor elkaar. Groet van Isabel en Rob.

Isabel en Rob 2021-12-11 19:59:20

Joepiiiiiee! Daar gaan jullie dan! Heel veel plezier meiden! Kus van ons

MiesenHan 2021-12-11 20:30:14

Super dat het jullie weer gelukt is. Het avontuur tegemoet. Heel veel plezier. Xx

Lidwina 2021-12-11 21:45:06

Sri Lanka is fantastisch. Mooie plekjes, aardige mensen, bergen en dalen, natuur prachtig. Mooie herinneringen aan...3 jaar geleden rondreis gemaakt. Heel veel plezier...

Wilma Bosboom 2021-12-11 21:53:51

Heel veel gebeuren samen!!;

Sas 2021-12-11 22:06:41

Dat ging lekker vlot ;-) enjoy!!

Jessica 2021-12-12 00:00:54

Ha lieve beiden, wat hun ik jullie dit hopelijk fantastische avontuur. En vanaf hier weer watertanden bij jullie leuke reisblog. Dik genieten vanaf hier dus ook. We hebben elkaar - sinds Dieren - niet meer echt gezien. Ik meen dat Jan jullie verhuisbericht had ontvangen. Echter hij kan m niet meer traceren. Enfin. Komt straks wel allemaal weer. Goed om te lezen dat jullie een ‘soepele’ heenreis hadden. Routiniers dat jullie zijn. Voor alle balie-bureaucratie / -onwetendheid, raken jullie niet van de kook. Mooie reis en veel plezier in schitterend Sri Lanka. Take care en ook groetjes van Jan natuurlijk

Annemiek 2021-12-12 06:58:02

Heel veelpleger dames en ik ga weer bij de kachel genieten van jullie reisverslagen

Fija 2021-12-12 08:54:50

Ha zussies Terwijl wij hier van onze kerstsfeer genieten, kaneelgeuren, kaarsjes, lichtjes in vele vormen en zelfgebakken wafels, wensen wij jullie een geweldige en veilige vakantie toe!!! Liefs en knuffels Ineke en Huub

Ineke en Huub 2021-12-12 11:45:21

Hoi Marijke en Elly, een nieuw avontuur gaan jullie weer tegemoet. Met jullie eerder opgedane ervaringen laten jullie je niet gauw van de wijs brengen. Een hele fijne reis en ik blijf jullie volgen.

Joost 2021-12-12 11:48:16

Pffff...gelukt! lekker bij de kachel lees ik jullie verhaal. verheug mij op vele verhalen die nog komen. Heel veel ( fiets) plezier.

Liset 2021-12-12 13:51:08

Dag Marijke en Elly, Heerlijk om jullie verhalen weer te mogen lezen en ja, de foto's zijn best wel jaloersmakend. Geniet en weet dat t thuisfront met jullie mee geniet.

Miriam Baars 2021-12-12 17:52:38

Gelukt!, jullie zijn in Sri Lanka dat prachtig land! Wens jullie ontzettend veel plezier én.......blijf gezond!

Mariet 2021-12-12 20:25:23

Marijke en Elly heel veel fietsplezier in "ons" mooie Sri Lanka. Geniet ervan en bedankt voor de gezelligheid bij ons op Jackland Holiday Cabanas.

Marie-Louise 2021-12-13 06:31:06

Geniet van jullie nieuwe avontuur, doen wij hier ook, we kijken weer uit naar jullie volgende verhalen.

Maurice en Rina 2021-12-13 20:24:58

Oh heerlijk weer die verhalen!!! Dat gedoe op Schiphol, ik zie het helemaal voor me. Ik kijk nu al weer uit naar het volgend verslag!!! Die foto met de heerlijke curry, het water loopt me uit de mond!😜 Veel plezier!!!🚲🚲☀😎

Doreen Tolmeijer 2021-12-14 08:12:25

Mooi om jullie verhalen weer te lezen, kijk uit naar de volgende. Heel veel plezier!

henny 2021-12-14 21:34:57

Heerlijk dat we jullie weer mogen volgen! Fijn dat jullie een goede reis gehad hebben en lekker kunnen gaan fietsen!

Ruth 2021-12-18 08:08:00

Jammer dat jullie Erdoan moesten steunen….

Ien en Bert 2021-12-31 03:25:47
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.