Het weer wórdt beter, toch?

Duitsland, Leer

Dag 25
Gefietst: 866 km

Als goedweerfanaten worden wij deze vakantie behoorlijk op de proef gesteld.
Het aantal beloofde zonnige dagen minimaliseert steeds weer opnieuw in de voorspellingen, om uiteindelijk helemaal te verdwijnen.
Toch blijft ons humeur nog redelijk zonnig, al vragen we ons soms af of we wel door moeten fietsen naar Denemarken. Maar zolang we elke dag nog genieten, blijft het plan staan.

Met een stormachtige wind in de rug zijn we naar de Afsluitdijk gefietst. We voegen ons bij enkele andere fietsers om een half uur te wachten op de fietsbus, die ons 20 kilometer verderop zal afzetten. Enigszins bezorgd kijken we naar een naderende groep Duitse fietsers. We tellen 16 fietsen in totaal, terwijl er maar 15 zijn toegestaan per rit. De bezorgdheid blijkt nergens voor nodig; onze buschauffeur weet met handigheid en grenzeloos optimisme alle fietsen keurig in de bus te plaatsen. Onderweg geeft hij met humor nog wat toeristische informatie, onder andere over het beeld van ingenieur Lely met laptop onder de arm.

Daarna waaien we verder naar Franeker, waar we de tent plaatsen op alwéér een boerencamping. Albert Heijn en het centrum op loopafstand, dus we blijven twee nachten. We plaatsen de tent met de rug in de wind, zodat we in het voorstuk een beetje beschut kunnen zitten.
Franeker blijkt een mooi stadje te zijn met een heus elfstedenbruggetje.
Harde wind en kou blijven aanhouden en de voorspelling voor onze fietstocht naar Leeuwarden is dramatisch: harde wind en veel regen. Uit voorzorg boeken we op de stadscamping een ‘pod’: een soort miniblokhut met twee bedden.
We fietsen de 30 km door vieze regen. Gelukkig hebben we de wind in de rug. Met natte fietskleding arriveren we in het piepkleine hutje aan de Coronaweg, dat niet méér is dan een houten tent. Maar er blijkt vloerverwarming te zijn, en zo wordt het toch nog héél aangenaam in de pod!

De volgende ochtend starten we in dezelfde regen. Gelukkig wordt het na een uurtje droog. We fietsen via een mooie route Groningen in.
Op de stadscamping plaatsen we onze tent en van daaruit lopen we de stad in. Het Groninger Museum bezoeken we dit keer niet. We weten wel de Monopolystraten A-Kerkhof, Grote Markt en Heerestraat van het Geocaching-spel te verzamelen.
Bij deze wind, herfsttemperaturen en regenbuien, kan de stad ons verder niet echt bekoren. We zien veel verloederde wijken en worden continu bijna van de sokken gereden door de studenten, die deze stad lijken te hebben overgenomen. En dan hebben we het nog niet over de vele dronkaards en psychiatrische zwervers die door het centrum zwalken. Of zijn we nu een beetje té negatief?
Ook ons tweede bezoek aan Groningen brengt geen verandering in dit beeld en we vinden het niet erg om de derde ochtend de tent in te pakken. Kletsnat en dus een kilo of twee zwaarder, maar ja.
De voorspellingen voor vandaag waren zeer slecht, dus uit voorzorg hebben we een appartement in Bad Nieuweschans geboekt. Het eerste deel van de route is het droog, maar na de plaatsen Hoogezand en Sappemeer, bekend van aardrijkskunde van de lagere school (Joost mag weten waarom), begint het vies te miezeren. Gisteren hebben we bij Decathlon allebei een regenbroek gekocht, mét kapjes die over de schoenen vallen. Zo fietsen we goed gekleed verder door het koude, herfstachtige Groningse platteland. Het is 14 graden. Strenge boerenhoeven met afbladderende kozijnen, eindeloze weiden en lange dijken vergezellen ons tijdens het trappen door de regen. Nee, Groningen is niet onze favoriete provincie.

In Bad Nieuweschans, hét kuuroord van Groningen, wacht ons als beloning een fantastisch appartement. Boven een mooie bloemenwinkel runnen twee blonde Groningse zussen dit prachtige design-appartement. Dat is genieten!

De volgende ochtend fietsen we Duitsland in. Alweer hevige regen en nu helaas tegenwind. Erger kán bijna niet! De temperatuur is gezakt tot 13 graden. Het landschap wijkt niet echt af van dat in Groningen, dus we zijn blij dat we vandaag een korte route fietsen.
We arriveren in een typisch Duits vakantiehuis: weinig sfeervol, maar gründlich. Dankbaar maken we gebruik van de wasmachine en ik mag mij weer eens uitleven op waslijnen die ik in de badkamer kan spannen. Dit keer worden ze goedgekeurd door Elly omdat in Duitsland alle stangen en buizen stevig verankerd zijn. Géén gevaar voor schroeven die uit de muur vallen en buizen die breken. Lang leve de Duitse degelijkheid.

De weerapps zijn de meest gebruikte apps op onze telefoons. Aanvankelijk lieten ze vanaf komend weekend droog en zonnig weer zien in deze contreien, maar dat is weer teruggebracht tot drie dagen. Morgen fietsen we naar Neuenburg, een stukje ten zuiden van Wilhelmshaven. Nóg een dag door de regen fietsen en dan wacht ons daar een hotel mét ontbijt!
En wie weet, daarna toch zeker drie dagen droog, zodat we weer kunnen kamperen?

Geschreven door

Al 26 reacties bij dit reisverslag

Wat een doorzetters! Uit ervaring weten we wat jullie voelen. Na morgen wordt het beter weer. Dus kop op. Gr. Chris en Yvonne

Chris 2020-07-09 21:39:10

Wat een pech, wat weer betreft. Het levert wel unieke foto’s op. Met twee paraplu’s op de Coronaweg. Dubbele bescherming? Na regen...... volgens mij zaterdag meer ☀️ Goede en wat drogere reis.

Marieke 2020-07-09 21:42:10

KANJERS!!!!

Willy 2020-07-09 21:58:12

Leuk, om over al die bekende plaatsen te lezen. Heb ze gelukkig bijna allemaal met mooi weer gedaan. Leer is een leuke plaats. De moeite om door heen te fietsen. En het weer wordt beter.

Elly 2020-07-09 22:13:09

Je moet maar denken.......het kan alleen maar beter worden! Die Pod is droog , warm én ziet er knus uit. De route door oost-Groningen is niet iets waar je nu heel warm van wordt en zeker niet met regen. Jullie hebben het kuuroord Nieuweschans overgeslagen?! 😉

Cornemieke 2020-07-09 22:42:26

Heb even overwogen uit solidariteit mer jullie na het weerbericht op het balkon een uurtje te gaan zitten lezen, maar wat levert dat nu op. Een reactie onder jullie fijne verslagen, waaruit mijn eerlijk gemeend respect blijkt, is misschien net zo duidelijk. Het valt me wel op hoe allerlei appartementen, kleine hutjes en podszo extra gewaardeerd worden. Toch stel ik me bij een leuke fietstocht iets anders voor. Petje af voor jullie doorzettingsvermogen. En eh....ik hou er een regelmatig verschijnend leuk verslag aan over. Niet op het balkon, maar droog en beschut achter glas.

Robert. 2020-07-09 23:17:27

Echt jammer al die regen :-( En Groningen niet jullie stad maar had wel blauwe lucht! We duimen nog steeds voor beter weer.

Jus 2020-07-10 06:46:26

Jullie hebben idd veel pech wat het weer betreft, met een lekker zonnetje ziet alles er zóveel gezelliger uit, hopelijk komt hier snel verandering in. Hoogezand en Sappemeer zitten ook in mijn brein verankerd, in Linne werd de lesstof er stevig ingestampt. Succes met jullie verdere tocht, ik duim voor zon.

José Meuwissen 2020-07-10 07:33:04

Brrrrr, ik krijg het koud als ik jullie verhalen lees en foto’s zie. Jullie zijn bikkels 💪. Volgende week wordt het (in NL, ik weet niet hoe het in Duitsland en in Denemarken zal zijn) beter weer. Houd moed.

Nellie 2020-07-10 10:13:10

Wat een doorzetters zijn jullie! Niet alleen wat het weer betreft, maar zeker ook de accommodatie! Ik zou het jullie zeker niet nadoen! Succes!

Ineke eHuub 2020-07-10 11:14:50

Bikkels zijn jullie! Ik duim voor mooi weer!

Jacqueline 2020-07-10 11:54:40

Dag dag stoere hollandse vrouwen,heb weer genoten, ondanks veel regen, van het verslag. Het goede weer komt eraan en ik kijk weer uit naar jullie volgende belevenis. Heb het fijn, warme groet,gon.

Gon 2020-07-10 13:52:08

Als de verwachtingen in N Duitsland en Denemarken slecht blijven zou ik lekker naar mijn eigen warme bedje vluchten. Maar wie ben ik?

Kees 2020-07-10 18:33:19

Die heerlijk onderkoelde humor in jullie verslagen vind ik prachtig! Wellicht nu het weer gaat opklaren zulken jullie de spirit nog krijgen om toch verder te fietsen naar Denemarken..

Ruud 2020-07-10 19:32:26

..... na regen komt zonneschijn ...... en daarna weer regen....

Ien & Bert 2020-07-11 01:27:19

Hoi, Leuk om jullie verhalen te lezen! Groningen in de regen met wind tegen is geen pretje. Volgens mij wordt het echt beter weer. Vandaag al... Veel plezier samen!

Mariëlle Evers 2020-07-11 09:56:52

Wat een toppers en die-hearts zijn jullie toch!!! Petje af! Naar huis kan toch ook ..... maar nee hoor. Jullie gaan ervoor👍

Joke 2020-07-11 19:10:28

Bikkels!

Truus 2020-07-11 21:47:48

Op die stadscamping in Groningen stond ik anderhalve week geleden ook, in de regen en ook ik met mijn Avaghon! Vond er niet veel aan, koken in de regen en in een klamme tent! Gelukkig had ik de dag erna een heerlijke logeerplek. Hou vol meiden, het mooie weer komt vast weer terug! De zomer is nog lang niet voorbij! Yvonne

Yvonne Lutgerink 2020-07-12 14:14:48

Ladies, wat zijn jullie stoer! Niet opgeven met regen hoor, het wordt echt beter. We leven met jullie mee en snappen hoe het voelt als niets meer droog wordt en je een natte fietsbroek aan moet de volgende ochtend. Wij sturen jullie de zon! Sterkte daar!

Ruth 2020-07-12 20:51:33

De weergoden worden beter gemutst.... Na regen komt zonneschijn.,. Veel plezier.

Wilma Bosboom 2020-07-13 08:48:28

Tja , weer een bewijs dat Azie zo slecht nog niet is om op vakantie te gaan , maar goed , als doorgewinterde fietsers slaan jullie je er weer meesterlijk doorheen . Inmiddels hebben we beter weer en hoop voor jullie en mezelf dat het zo blijft ha ha ha

Pauline 2020-07-13 18:33:02

Zwaar respect voor jullie doorzettingsvermogen! Hoop echt dat t weer opklaart. Kijk uit naar jullie volgende verslag. Liefs Annemiek

Annemiek Delissen 2020-07-14 08:47:46

Dat is afzien hoor! We kunnen ons voorstellen dat jullie meermalen gedacht hebben om er mee te stoppen. Leuk om te lezen is dat jullie je positieve instelling behouden. Jullie zijn gelukkig goed uitgerust. Er is een gezegde: "Er bestaat geen slecht weer, alleen slechte kleding". Maar ja... Het weer lijkt nu toch echt beter te worden: een Azoren hoog breidt zich uit en komt langzaam onze kant op. Als jullie naar Denemarken willen kan ik jullie de prachtige fietspaden langs het Nord-Ostsee kanal aanraden. Het is de weg naar KIel en het landschap is prachtig! Bovendien is het kanaal schitterend om te zien met zijn huizenhoge schepen. We hebben er vaak doorheen gevaren met onze boot. Veel succes en plezier verder op deze toch boeiende fietsreis!

Jan en Loes 2020-07-14 11:08:51

Wat een doorzetters zijn jullie met dit weer! Ik geloof dat ik er al de brui aan had gegeven. Hoop van harte dat het weer zich nog van de mooie kant zal laten zien voor jullie. Veel plezier in Denemarken. Groet, Mieke

Mieke de Vries 2020-07-22 14:57:36

Pffff..lekker zeg ......klinkt mij als een soort strafexpeditie !!!! Heb bewondering voor jullie doorzettingsvermogen bij dit gedeelte van jullie trip...ik was allang op een trein naar Arnhem gestapt.....:-( Moest wel 2 x lezen voor dat ik begreep dat in Leeuwarden dat geen grapje was; de Coronaweg???????? ..Echt??? Hoop echt dat ik straks in de verdere verslagen wat mooier weer aantref voor jullie !!!

Rob Dekker 2020-07-29 13:44:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.