Nadat ik 's ochtends voor de 3e (en voorlopig laatste) keer afscheid heb genomen van Mark Angelo ben ik naar het vliegveld gegaan om Tiana op te wachten. Tiana werkt als engels lerares in Saudi Arabië, waar vrouwen zich in het openbaar altijd moeten bedekken. Bij aankomst was ze dus volledig gehuld in Abaya, wat een grappig gezicht was.
Dit was voor mij al het vierde bezoek aan Dubai dus ik wist inmiddels aardig de weg en leidde Tiana naar de metro. Nadat we onze spullen hebben gedropt in het hotel zijn we naar de Dubai mall gegaan. Voor mij het zoveelste bezoek aan het gigantische winkelcentrum, maar voor Tiana was alles nieuw dus ze was onder de indruk van de overdadige luxe en het enorme aquarium. We hebben buiten de verlichte Burj Khalifa en de fonteinshow bekeken, die nu anders was dan de vorige keer, blijkbaar hebben ze verschillende programma's en nummers. Niet minder indrukwekkend!
We zijn gaan eten in een Indisch restaurantje, waar we achterin werden weggestopt, net zoals toen ik met Demi en Jorg een Shisha café inging. Vrouwen in het openbaar is nog niet algemeen geaccepteerd. Het eten was lekker, wel een beetje pittig, maar dat was een goed voorproefje voor de komende maand in India.
De volgende ochtend versliepen we ons bijna voor het ontbijt, wat een super uitgebreid buffet was. Ik had lang niet zo lekker ontbeten en deed me flink tegoed aan de worstjes, eieren, toast, pannekoeken en fruit.
Tijdens het eerste bezoek aan Dubai met de familie wilden we de Burj Khalifa van binnen willen bezoeken. Helaas bleek dat we de kaartjes daarvoor weken eerder hadden moeten kopen. Met die wetenschap had ik een aantal weken geleden 2 tickets voor mij en Tiana gekocht, als verassing.
Door ons getreuzel bij het ontbijt waren we een beetje laat en moesten we rennen naar de metro. Uiteindelijk bleek dat voor niks te zijn want er stond een enorme rij voor de entree van de toren. Eenmaal binnen stapten we in de lift die ons naar de 125e verdieping bracht. In de lift werd een filmpje geprojecteerd van andere hoge gebouwen in de wereld die we langzaam passeerden hoe hoger we kwamen. Vanaf 452 meter hoogte had je een geweldig uitzicht over de hele stad en de omliggende woestijn. De schade aan The Adress hotel, dat ik op oudejaarsavond in de brand had zien staan, was duidelijk zichtbaar en de voorgevel van het hotel was met een groot doek afgedekt. We liepen rond over het observatiedek waar je je hoofd door een spleet in het glad kon steken om naar beneden te kijken. Duizelingwekkend hoog! Ik moest denken aan de gestoorde Fransman, Alain Robert, die de Burj zonder enige bescherming van buiten had beklommen. Ik hou van klimmen, maar dat gaat toch wel even iets te ver. Terug beneden liepen we door een kleine tentoonstelling waar het hele bouwproces van de toren was uitgebeeld. De bouw duurde 6 jaar en heeft gedurende die tijd 18 hoogterecords verbroken.
Na de Burj Khalifa stelde ik voor naar het strand te lopen om Tiana het Burj Al Arab hotel te laten zien. Ik dacht me nog te herinneren welke strand we met de familie op eerste kerstdag waren geweest, maar blijkbaar liet m'n geheugen me in de steek en raakten we enigszins verdwaald. De wandeling was daardoor niet minder leuk en het was erg gezellig met Tiana. Uiteindelijk bereikten we het strand, weliswaar niet het goede, de Burj was nog erg ver en slechts een schim in de verte. We zijn op de rotsen aan het water gaan zitten, waar op een gegeven moment een politie auto achter ons geparkeerd kwam staan. De politieagent hield ons nauwlettend in de gaten, wellicht bang voor publiekelijk vertoon van enige intimiteiten? Toen de zon eenmaal onder was werd het wat fris en zijn we langzaam terug gegaan, na een sandwich en wat frietjes te hebben gesnackt. Met de bus en metro reisden we terug naar het hotel, waar Tiana me verraste door me te vertellen dat er een zwembad op het dak was. Wat een luxe! Het was inmiddels donker maar het water was verwarmd dus we hebben even een dook genomen.
De volgende dag vertrok Tiana relatief vroeg weer terug naar Saudi. Nadat we hebben ontbeten ben ik met d'r meegegaan naar het vliegveld waar we afscheid namen. Het was een super leuk weekend geweest en ondanks dat ik Dubai nu wel gezien had, was het erg gezellig. We hadden afgesproken om elkaar in juni weer te zien, wanneer Tiana klaar was op haar school, en ik keek er nu al naar uit!
Geschreven door Milan