Vandaag ontbijten we maar weer in het hotel. Besparen we toch weer zo’n $25 mee.
We hebben besloten vandaag nog maar een keer naar Blue Spring te gaan. Dit State Park bezoeken we bijna iedere keer wel als we hier zijn en hier hebben we al twee keer met een Manatee gezwomnen, die zomaar even langs kwam. Ze overwinteren in de Spring, die het gehele jaar door zo’n 22 graden blijft. Nu zijn we al te ver in het jaar en zijn ze inmiddels naar open water. Het is wel ongeveer 1,5 uur rijden zeker met de drukte op de wegen hier in Orlando.
We willen vandaag gaan kayakken.
We huren een 2-persoons kayak voor een halve dag. Je kan twee kanten op de rivier op en ook nog in de lagune rondvaren. We zien wat alligators, zowel aan de randen liggen als ook zwemmend in het water. Best bijzonder om zo mee op te varen. Ze houden je goed in de gaten en tonen gelukkig zelf ook ontwijkend gedrag. Verder enorm veel grotere vogels, die de raarste geluiden maken, wat schildpadjes, maar zoals verwacht geen zeekoeien.
Na zo’n 2,5 uur zijn we het wel zat. Je zit nou eenmaal niet heel comfortabel in zo’n kayak en de stroming op de rivier is best sterk, dus er tegenin moet je behoorlijk peddelen.
Wel gaan we nog even in de spring zelf zwemmen. Hier zitten altijd grote vissen met en hele lange bek. We snorkelen wat en filmen met de GoPro. Ik heb de hele dag al last van hoofdpijn en door de stroming is het best intensief snorkelen, dus we besluiten er maar uit te gaan. We kleden ons om en dan rijden we even terug naar het hotel.
Het is inmiddels 5 uur en we willen vanavond naar de Disney Boardwalk. Dit zit rondom dure hotels en is eigenlijk een afgesloten terein. We hadden echter gelezen, dat we er zonder dat we daar gast zijn toch in mogen, als je zegt dat je voor de winkeltjes of restaurants komt, dus dat gaan we proberen. Je moet je alleen bij binnenkomst legitimeren.
Eerst nog even eten bij Appelbee’s en dan rijden we door.
Er staat inderdaad iemand bij de slagboom en als Harry zijn rijbewijs overhandigt, vraagt hij hoe hij ons kan helpen. Harry zegt dat we gaan eten en als hij vraagt bij welk restaurant, antwoord Har, dat we dat nog niet weten. Hij zegt, dat hij ons nu binnenlaat, omdat het rustig is, maar normaal moet je een reservering hebben bij één van de restaurants.
We parkeren en lopen naar de boardwalk. Het ziet er super leuk uit allemaal. Je kan een rondje lopen om een meer en hier omheen staan allemaal super mooie hotels, wat restaurantjes, winkeltjes en zelfs 2 strandjes met ligstoelen. De zonsondergang is erg mooi van kleur, want aan de ene kant hangt donkere bewolking, welke bijna paars kleurt door de zonsondergang.
We halen even een cappuccino en gaan dan lekker relaxt op een bankje zitten. Om 21:00 uur is er vuurwerk in de Disney parken, wat je hier vandaan kan zien, dus daar wachten we nog even op. Als dat klaar is lopen we terug naar de auto en besluiten nog een tussenstop te maken bij het naastgelegen Disney Springs, waar we van de week ook al waren. Gewoon omdat we eigenlijk nog niet willen, dat er een eind komt aan deze laatste dag.
Ik had bij SuperDry een mooie jas gezien en besluit hem toch te kopen. Hij kleurt zo leuk bij mijn Nikes😜
Ook slagen we nog voor Nero, want er zit hier een Dino restaurant en Dino’s zijn altijd goed voor Nero. Dan hebben we in ieder geval voor die drie moppies wat gekocht.
Het wordt dan toch echt tijd terug te gaan naar het hotel, waar we de wijntjes nog even moeten opmaken.
Morgen moeten de koffers gepakt. We vliegen om 19:30, dus hebben morgen ook nog even de tijd om afscheid te nemen van hier.
Orlando is de afgelopen jaren wel enorm veel drukker geworden. Het is momenteel overal rustig, maar op de wegen is het alsnog een drama. Overal staat het vast en sta je super lang voor de stoplichten te wachten.
Hopelijk gaan ze hierdoor niet ten onder aan hun eigen succes. Harry werd van het rijden hier niet heel blij, dus wellicht blijven we de volgende keer wel aan de kant van Siësta Key.
Geschreven door HarryenIrmagaanweereens