Het midden van Corsica

Frankrijk, Corte

Vrijdag zijn we naar Ajaccio gefietst. Het was een mooie fietsroute langs het strand met de vele strandtenten. Ajaccio is een toeristische havenplaats. We hadden de fietsen geparkeerd bij de Catedral van Ajaccio. Verder fietsen was vanwege de drukte niet te doen. De drukte in de stad werd mede veroorzaakt door de toeristen van het aangemeerde cruiseschip. Het historisch deel van het centrum is maar klein. Na de kerk zijn we naar de Marcatu d’Aiacciu, de nieuwe foodmarkt, gegaan. Buiten waren kramen met delicatessen, fruit en groente. Binnen waren een aantal viskramen en een foodmarket met allerlei lekkere etenswaren en tafeltjes langs de zijkant.
Toen we verder wandelden kwamen we langs Musée Maison Bonaparte, het geboortehuis van Napoleon. Het smalle straatje werd geblokkeerd door de rij bezoekers en de fotograferende toeristen. We waren van plan om de Citadelle te bezoeken, maar helaas was er een evenement en daarom gesloten voor toeristen. We hebben alleen de buitenkant gezien.
Na de lunch in de foodmarket, we hadden eerder al lekkere hapjes gezien, zijn we eerst door de winkelstraat Rue Cardinals Fechs gewandeld. Er waren veel leuke winkeltjes. Daarna zijn we naar Place d’Austerlitz buiten het centrum gefietst. Het is een plein met een imposant bouwwerk met een standbeeld van Napoleon. Na een bezoek aan een supermarkt zijn we teruggefietst naar de camping.
Zaterdag zijn we naar de historische hoofdstad Corte gereden. Corte is het geografische hart van Corsica. De stad wordt omgeven door hoge, ruige bergen. Het duurde even voordat we door Ajaccio waren gereden, maar toen we op de T20 waren, werd het rustiger op de weg. De T20, een van de hoofdwegen van Corsica, was een mooie route om te rijden, een brede weg met wat bochten, totdat we bij de bergen kwamen. De weg werd af en toe smaller en de bochten werden talrijker. We zijn gestopt op de Col de Vizzavone op een hoogte van 1161 meter. De pas vormt de grens tussen Haute-Corse en Corse-du-Sud. Parc Naturel Régional de la Corse met de hoge bergen en uitgestrekte dennenwouden beslaat ongeveer tweederde van het eiland. De hoogste bergtoppen zijn meer dan 2500 meter boven zeeniveau.
Vanaf de Col loopt een pad naar de Cascade des Anglais. De Cascade is een 1100 meter hoge berg met een aantal watervallen. Het water heeft diepe poelen uitgesleten. Het pad is een deel van de GR20, het 200 kilometer lange wandelpad dat Corsica doorkruist van noordwest naar zuidoost. Het pad van de Col naar de Cascade ging over een berg. Soms was het gemakkelijk te belopen, maar op andere stukken was het klimmen en klauteren over rotsen. De Cascade was mooi om te zien. In de poelen werd gezwommen. Na twee en een halve uur waren we terug op de parkeerplaats op de Col de Vizzavone.
Vanaf de Col zijn we naar Camping U Sognu in Corte gegaan. Tegen de avond zijn we Corte ingelopen. We zijn eerst naar de Belvedere gegaan. Het waren veel treden om boven te komen. Het historische deel van Corte is op een steile rots gebouwd. Maar het uitzicht was prachtig. We waren te laat om de citadel en het museum te bekijken, daarom zijn we de stad ingegaan. Het historisch Corte heeft een gezellige centrum met smalle, steile straatjes en veel trappen. Op Place Paoli hebben we gegeten.
Vandaag zijn we langs de westkust gereden. Vanuit Corte zijn we over de T20 teruggereden tot er een afslag naar de D85 kwam. De D85 gaat langs de kust van zuid naar noord. Het is een mooi route, veel bergen en kliffen en af en toe zagen we de zee. Het mooiste deel was langs de granietformaties Calanches de Piana. De wind en het water hebben de rotsen vormgegeven, waardoor prachtige holtes, tafoni genoemd, en intrigerende vormen zijn ontstaan. Het waren imposante rotsformaties met mooie roze en rode kleuren. De weg was smal met passeerstroken, maar goed te rijden en af en toe te stoppen om van het uitzicht te genieten. Iedereen reed langzaam om de rotsen te zien. Bij café Les Roches Bleues was een parkeerplaats voor de camper vrij en zijn we op het terras gaan zitten.
Vanaf Piana zijn we over de D85 naar Osani gegaan. De laatste 4 kilometer naar camping Corsica Gradelle ging over een smalle weg waar ook koeien liepen. De terrassencamping is erg steil en heeft kleine plaatsen, voor campers is een veld aan de overkant van de weg ingericht. De camping ligt 400 meter voor het gelijknamige strand. Toen we even naar het strand liepen, hing er een bui boven de bergen. De rots aan de overkant van de baai lichtte op in het zonlicht.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Wat een prachtige foto's! Genieten jullie maar van het vast mooie weer. Hier is het echt een drama vandaag. Wij hebben wel een heerlijk weekend in Overdinkel gehad!

Jan en Ineke 2024-06-10 18:11:45

Mooie omgeving De kleine generaal nog tegen gekomen ?

Jacques 2024-06-11 10:22:49
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.