Funen

Denemarken, Svendborg

Maandag hebben we de hele dag gefietst op Ærø. Dit eiland ligt ten zuiden van Funen. De oversteek met de ferry vanaf Svendborg naar Ærøskøbing duurde ruim een uur. We zaten heerlijk in het zonnetje op het achterdek, een goede start van onze tocht. Zondag waren we over de brug naar Tåsinge gefietst, nu gingen we eronder door.
Ærø is een van de mooiste eilanden van de Deense ‘Zuidzee’. Het is een heuvelachtig eiland van 30 km lang en hoogstens 8 km breed. Het was heerlijk fietsen over de smalle wegen en grindpaden. De goudgele graanvelden, de groene natuur en de blauwe zee zorgden voor een prachtig kleurenpalet. Æro heeft veel kleine baaien en stranden. We zijn eerst langs de noordzijde van het eiland naar vuurtoren Skjoldnæs Fyr op de noordwestelijke punt gefietst. De Fyr is 22 meter hoog en in 1881 gebouwd. Toen we langs de zuidkant terugfietsten, kwamen we bij de klif Voderup Klint. Na 50 km waren we weer in het gezellige plaatsje Ærøskøbing, In de oude binnenstad zijn veel mooie straatjes met vakwerkhuizen en leuke winkeltjes. Na 5 kwartier varen, waren we weer in Svendborg.
Dinsdag zijn we vertrokken uit de jachthaven van Svendborg en in westwaartse richting verder over Funen gereden. We zijn gestopt bij de jachthaven van Faldsled. Bij jachthavens zijn vaak ook camperplaatsen. In Svendborg lag de jachthaven midden in de stad en was het erg druk. Faldsled is een klein plaatsje met een rustige haven met ruime camperplaatsen op een grasveld. Vanwege het mooie weer zijn we hier twee nachten gebleven.
Morgen gaan we verder naar Jutland.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.