Rome, dag 1 en 2

Italië, Rome

Gisteren waren we tegen twaalf uur op camping Village Flaminio aan de noordkant van Rome. Op een loopafstand van 10 minuten is een metrostation. De metro is hier bovengronds, lijkt meer een trein. ‘s Middags zijn we naar het centrum gegaan om Rome een beetje te leren kennen. Het is in elke stad weer even zoeken naar metrolijnen en stations. Het eindpunt van de metro/trein, met oude rijtuigen die we in Nederland niet meer zien, was op Piazza di Flaminio. Daar vandaan zijn we met een andere metrolijn naar Piazza di Spagna gegaan. Daar kwamen we bij de Spaanse trappen uit. Voor we het wisten waren we al bij onze eerste bezienswaardigheid van Rome. Dit keer zijn we de 138 treden niet opgegaan, we vonden het voor de maandagmiddag wel erg veel. We zijn verder gewandeld naar Centro Storico, de historische binnenstad. We kwamen uit bij de Rivier de Tiber met de mooie brug Ponte Saint’Angelo. Aan de overkant van het water zagen we Castel Saint’Angelo, een bijzonder gebouw. Het was gebouwd in 130 n.Chr.als mausoleum voor keizer Hadrianus. Later is het gebruikt als fort en gevangenis. Rond 1500 werd het het zomerpaleis van de paus.
Volgens onze reisgids was Arco dei Banchi een mooie bezienswaardigheid. De naam deed ons denken aan een mooie, hoge poort. Het was even zoeken, het bleek een klein poortje te zijn met een blauwe sterrenhemel. Wel leuk om te zien. We kwamen langs veel kerken. Chiesa San Salvatore in Lauro hebben we bezocht. Het was een mooi kerk.
Het mooie Piazza Navona is gebouwd op de resten van het stadion van keizer Domitianus. De ovale vorm is nog steeds te zien. Midden op het plein staat het grote Fontana dei Quattro Fiumi van Bernini.
Vanaf Piazza Navona zijn we naar Chiesa San Luigi dei Francesi gegaan. Het bijzondere aan deze kerk zijn de drie schilderijen van Caravaggio. Het was erg druk in de kerk, vooral groepen scholieren. Ze liepen meteen naar de kapel met de schilderijen, maakten foto’s met hun telefoon en gingen weer naar buiten.
Toen we terugliepen naar de metro op Piazza di Flaminio kwamen we langs Museo Leonardo da Vinci. Een interactief museum met veel technische uitvindingen Da Vinci. Ook waren er mooie digitale produkties van de kunstenaar/wetenschapper, onder meer van de Mona Lisa. Het was een verrassende en interessante expositie.
Op het station stond een trein klaar om te vertrekken, we zijn snel ingestapt. Maar na een tijdje bleek het een soort sneltrein te zijn en die stopte niet op het station waar wij moesten uitstappen. We moesten terug. We hebben wel eerst geïnformeerd naar de stoptrein. We zaten in de goede trein! Maar helaas zijn we toen een station te ver uitgestapt, dus weer naar het andere perron en gewacht op de volgende stoptrein. Toen ging het gelukkig goed, we zijn op het goede station uitgestapt. De naam van het station, Due Ponte, vergeten we niet meer.
Vanmorgen zijn we naar Vaticaanstad geweest. We hadden online tickets voor 11 uur voor Musei Vaticani. Er stond een lange rij voor de ingang, maar gelukkig hadden we skip-the-line-tickets en waren we vrij snel binnen. Musei Vaticani zijn verschillende musea. De route gaat door veel van deze musea. Een lange file toeristen loopt al fotograferend langs alle kunstwerken. We hebben veel gezien, zowel fresco’s, beelden, schilderijen als tapijten. De muren en plafonds van verschillende zalen waren erg mooi beschilderd. Het is een erg indrukwekkend museumcomplex. Buiten stond de Cortile della pigna, de dennenappel uit de eerste eeuw v.Chr. Oorspronkelijk was het een fontein.
De uitgang van Musei Vaticani was ook bijzonder. De trap, Scala del Bramante, uit 1932 is niet ontworpen door Bramante maar door architect Momo. De trap heeft zijn naam te danken aan de gelijkenis met eenzelfde soort trap die wel ontworpen is door Bramante.
Vanaf het museum zijn we naar Piazza San Pietro gegaan. Het Piazza en ook de Basilica di San Pietro zijn vrij toegankelijk. Voor de basilica stond een erg lange rij bezoekers. Meer dan twee uur wachten in de zon vonden we wel erg lang. We hebben alleen het plein bekeken. Bij één van de uitgangen stond het kunstwerk Angels Unawares, een boot met vluchtelingen. In 2019 heeft Paus Franciscus dit monument van Timothy Schmelzer ingewijd met een speciale mis ter gelegenheid van de 105e Werelddag van Migranten en Vluchtelingen.
Vanaf Vaticaanstad zijn we over de Ponte Saint’Angelo gegaan. We liepen langs Palazzo di Giustizia. De Italianen noemen dit paleis Palazzaccio, het lelijke paleis, vanwege de overdaad van te grote ornamenten, het is te groot, te veel en te opdringerig. We zijn verder door de stad gelopen naar de Fontana di Trevi. Het was er zo druk, dat het moeilijk was om er een foto van te maken. Nadat we op een terras wat hadden gedronken zijn we terug gegaan naar de camping.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Dat lijkt me nou echt geweldig om in Rome te zijn! Het lijkt me een hele belevenis maar wij doen het met jullie prachtige foto's! Genieten jullie maar van al die prachtige indrukken. En af en toe een paar keer heen en weer met de trein is uiteindelijk ook weer goed gekomen! Groeten van Jan en Ineke

Jan en Ineke 2024-04-10 07:23:06

Tsjonge wat beleven jullie veel zo in het vroege voorjaar. Het camper-leven moet toch wel goed bevallen. Hier regen en storm met Sahara zand. Heb bewondering voor jullie conditie. Ben benieuwd wat jullie lievelingsplek in Europa tot heden is? Lees graag jullie verslagen maar denk wel vaak, hoe poppen jullie dat allemaal in een dag. Moeten vast strakke schema's zijn met aardig wat voorwerk. Voor vandaag ook weer een fijne dag gewenst . Groet Mark

De Mark 2024-04-10 07:41:17

Rome hebben wij zelf ook bezocht een prachtige stad Mooie foto’s

Jacques 2024-04-10 11:37:58

prachtige foto's weer. wij zijn ook een keer naar Rome geweest. in het Vaticaan hebben we een mis bijgewoond en het was daar , dat we voor het zingen de kerk uitgingen....

Theo en Helma 2024-04-10 19:03:42
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.