Naar Valencia

Spanje, Oropesa del Mar

Met foto’s!

Zaterdag zijn we richting Valencia gereden. Omdat het meer dan 400 kilometer is, hebben we besloten er twee etappes van te maken. We zijn gestopt bij camping Didota in Oropesa del Mar. De camping ligt aan het strand. Zondag zijn we naar het plaatsje gefietst. Het is een badplaats met veel hotels en appartementen, verder is er weinig. We zijn langs het stand gefietst. Voor de hotels zijn veel mooi aangelegde parkjes, hier ook weer mozaïek-bankjes. Omdat het zondag was, waren er veel mensen op het strand en op de terrasjes. We hadden van onze buurman op de camping al gehoord dat het er doordeweeks erg stil en verlaten was in deze tijd van het jaar.
Vandaag hebben we nog ruim 100 kilometer gereden. We zijn op camping Coll Vert aan de rand van het natuurpark l’Albufera ten zuiden van Valencia. We hebben Valencia al een beetje gezien toen we er doorheen reden. Vanaf het strand in de buurt van de camping kunnen we de stad zien liggen. Vanmiddag zijn we langs het strand naar het natuurpark gefietst. In het park ligt een groot meer. Vanavond hebben we vanaf Gola de Pujol eerst een wandeling gemaakt en daarna een boottocht om de zonsondergang te zien. Vanaf de haven was de zonsondergang ook te zien, maar we vonden een boottocht leuker. Eerst hebben we over het meer gevaren. De natuur is er erg mooi, ook veel vogels en eenden. Toen de zon bijna onderging, zette de schipper de motor uit en dobberden we op het water om van de mooie lucht te genieten. Ook het water kleurde oranje.
Na de rondvaart zijn we naar El Saler gefietst. Bij Casa Pepe hebben we paella gegeten. De omgeving van l’Albufera is de geboorteplaats van het rijstgerecht. Bij het natuurpark zijn rijstvelden. Het woord paella komt van pa of para ella, dat betekent voor haar. Mannen maken het vaak op zondag voor de vrouwen en de rest van de familie. De Paella Valencia is met kip en konijn. Bij Casa Pepe hebben we gekozen voor paella met kip, konijn en eend. Het smaakte voortreffelijk!
Morgen fietsen we de andere kant op naar de stad Valencia.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Mooie foto’s en nog dteeds lekker weer zo te zien! Veel Plezier in Valencia!

Helma 2023-10-04 20:40:54

Mooie vkantiekiekjes

Jacques 2023-10-05 09:14:45

Superleuk!

Henk en Dorothe 2023-10-05 10:37:50

Ziet erweer super uit. Prachtige zonsondergang. Nog lekker genieten! Groetjes van ons, Jaap en Hanny

Hanny 2023-10-05 11:08:27

Zo als jacquet zegt mooie vakantie kiekjes Martien en thea

Martien 2023-10-05 13:59:30
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.