Zondag zijn we naar camping Villa Paradiso gegaan. Het was slechts 10 kilometer vanaf de camperplaats in Santa Maria di Leuca. We hadden over de camping gelezen en waren erg benieuwd hoe het eruit zou zien. Paradiso wordt beschreven als een paradijsje. De eigenaar, een beetje zonderlinge oude man, heeft een kunstwerk gemaakt van de camping met veel vetplanten en cactussen. Overal zijn leuke hoekjes en bankjes gemaakt. Het klopte inderdaad, want toen we over de camping liepen, zagen we veel leuke plekjes. De Viale del Mare leidt naar de achteruitgang naar het strand. Helaas is de oude man vergeten het sanitair te vernieuwen, verder is het een erg mooie camping. ‘s Middags hebben we een aantal uren lekker op het strand gezeten. De camping lag in een klein plaatsje en daar was niets te doen in het voorseizoen. Er staan vooral veel vakantiehuizen en die worden nog niet gebruikt.
Maandagochtend zijn we naar Gallipoli gereden. We hadden de camper aan de rand van de stad geparkeerd op een groot parkeerterrein. Ook hier waren de parkeerautomaten afgeplakt. In het laagseizoen kan er op veel plekken gratis geparkeerd worden, hebben we gemerkt. Over de brede Corso Roma zijn we naar het historisch centrum gewandeld. Aan de corso zijn veel grote en kleine winkels gevestigd. Het Centro Storico ligt op een eiland en is met een brug verbonden met het vasteland. We zijn eerst om de Borgo, het historisch centrum, heen gewandeld. We kwamen langs verschillende kerken die tot de Sant’Agata parochie behoren. Sommige waren erg uitbundig gedecoreerd, andere juist heel sober. De Cattedrale di Sant’Agata is de belangrijkste kerk en staat midden in het centrum. Er is geen Piazza del Duomo, zoals op de meeste plaatsen, maar er staan huizen omheen. Het was in Gallipoli erg lastig om een foto van de buitenkant van een kerk te maken. Er stonden telkens veel gebouwen voor.
Toen we op een terras zaten te lunchen, parkeerde een groenteboer zijn Ape, een licht, driewielig bedrijfswagentje voor het restaurant. De Ape wordt nog veel gebruikt, ze zijn ideaal in smalle steegjes of als de weg bergopwaarts gaat. Ape is het Italiaanse woord voor een bij. De groenteboer had zijn Ape helemaal vol geladen. Toen we onze pizza op hadden, hebben we het centro storico verlaten. Aan de andere kant van de brug, in de nieuwe stad, kwamen we bij het Santuario Santa Maria di Canneto. Het was sober maar wel erg mooi ingericht. Voor het Santuario stond Fontana Greco, een Grieks fontein, helaas niet in werking. In Gimignano wordt beweerd dat daar het beroemdste ijs ter wereld bereid wordt, maar in Gallipoli was het ijs toch minstens even lekker.
We besloten om niet op de parkeerplaats van Gallipoli te overnachten, maar verder te rijden naar De Torre dell’Alto in Santa Catarina. De Torre staat in het Parco Naturale Portoselvaggio. We waren van plan om daar dinsdag te gaan wandelen. Vlakbij de Torre was een mooie parkeerplaats met uitzicht op zee. Daar zijn we gaan staan om te overnachten. We parkeerden naast een grote camper. In vergelijking daarmee is onze camper maar een kleintje. Gistermiddag hebben we buiten gezeten, het weer is al een aantal dagen stabiel, overdag veel zon en ruim 20 graden. ‘s Avonds koelt het nog wel af. Gisteravond zagen we een mooie zonsondergang.
Vanmorgen zijn we de trap opgegaan naar de Torre dell’Alto. De Torre was gesloten voor bezichtiging, maar het uitzicht ernaast was ook al prachtig. Vanaf de Torre zijn we naar de Belvedere gelopen. We keken uit op de kust van het Parco Naturale Portoselvaggio. Vanaf de Belvedere ging een trap naar beneden naar de Baia. De baai had een mooi kiezelstrand en helder blauw water. Vanaf de Baia hebben we verder door het natuurpark gewandeld, soms over brede paden, soms over smalle rotspaadjes. Het was een mooie wandeling. Na Villa Tafuri, waarvan we alleen de muur rondom de tuin hebben gezien, kwamen we weer bij de Torre.
Vanmiddag zijn we langs de kust naar Leporano Marina gegaan. We reden langs een kilometerslange zandstrand. In de dorpjes was het nog erg rustig, maar gelukkig was er een kleine supermarkt open. De winkelier was zijn zaak nog aan het inrichten voor het komende seizoen, maar verkocht gelukkig al brood. We zijn verder gereden naar de camperplaats Baia d’Argento., een mooie kleine CP met een vriendelijke eigenaar. Hij gaat morgenochtend kijken of hij ergens brood voor ons kan kopen, want het is morgen 1 mei, een nationale feestdag in Italië. We staan wel aan de kust, maar hebben geen mooi uitzicht dit keer. Vanmiddag zijn we de weg voor de CP overgestoken en kwamen we bij een klein strandje aan de Baia d’Argento. We hadden een privé strand dit keer, met boot. Maar die hebben we maar laten liggen.
Geschreven door Jajo.op.reis