Vandaag begroet Zwitserland ons voor het eerst met een zon die de hele dag zal blijven schijnen.
Als vast ritueel loop ik richting receptie, om te vragen of er misschien toch nog een plaatsje aan het meer is vrijgekomen.
Nee, dat is niet het geval. Sterker nog, er zijn alleen nog wat plaatsjes helemaal achteraan de camping vrij.
We mogen niet klagen (doen we ook niet), want we zien het meer vanaf onze camper. Er zit alleen een geel busje voor (zie de eerste foto.
Als we richting snuit van Freddie kijken, zien we de bergen. Dus eigenlijk hebben we gewoon een prachtplek.
Aan het begin van de middag wandelen we naar het stadje Brienz.
Een wandeling van ongeveer 20 minuten, een stukje om de Brienzersee heen en met om elke paar passen een bankje om uit te rusten.
We verzamelen wat informatie over een bootreis vanaf Brienz naar Interlaken en een stoomtrein de Rothorn op.
Daarna eten we Apfelstrudel (Bas) en een soort caramelpudding (ik).
In de Coop vind ik dan eindelijk de bleistiftspizer (puntenslijper), waar ik al sinds Duitsland naar op zoek ben en worden we, als we weer verder wandelen, compleet overweldigd door het fantastische natuurschoon en de grote hoeveelheid restaurantjes.
Om de haverklap staan er ingeklapte ligstoelen, waar een bord bij staat.
Niet om de prijs aan te geven, maar om mensen aan te moedigen een pauze te nemen en van het uitzicht te genieten.
De 'prijs' is om de stoelen weer ingeklapt terug te zetten als je genoeg pauze hebt gehad.
Ondanks het hoogseizoen zijn er vrijwel geen mensen.
Het is in 1 woord adembenemend.
Weer terug bij de camper laat Nova zich acuut op het grind vallen van vermoeidheid en drinken Bas en ik een echt camperbiertje.
Bij aankomst op de camping staat vandaag trouwens voor het eerst een bord dat ze compleet volgeboekt zijn.
En wij hebben een plek. We boffen maar!
Geschreven door Esthers.camperreizen