Cultuur snuiven

Singapore, Singapore

Locals die willen ontspannen gaan vooral naar Sentosa Island. Op dit eiland staan ontdekking en vermaak bovenaan de lijst. Vanuit Harbour Front Centre vertrek je per monorail of kabelbaan richting Sentosa Island. Binnen vijftien minuten waan je je in een paradijs met witte stranden, watersporten, attractieparken en culturele ontdekkingen. Sentosa Island kun je lopend bezoeken of via de skyrail of de monorail. We hebben de monorail genomen.

Op Sentosa Island vind je ook het S.E.A. Aquarium dat op 22 november 2012 zijn deuren opende. Het S.E.A. Aquarium was tussen 2012 en 2014 het grootste aquarium ter wereld op basis van de totale watervolume. In 2014 nam Chimelong Ocean Kingdom in China de titel over. Het S.E.A. Aquarium heeft een totaal volume van 45 miljoen liter water voor zo'n 100.000 dieren van meer dan 1000 soorten. Het bestaat uit 9 delen met bijna 50 verschillende aquariumtanks. De bekendste hiervan is de Open Ocean tank met 18 miljoen liter water. Dit aquarium huisvest onder andere rifmanta‘s en vele soorten haaien.
Wat heb ik genoten, net alsof ik aan het duiken was, maar dan lekker op afstand van die haaien. Huub kreeg een goede indruk van datgene waarover ik weleens vertelde als ik op duikvakantie was geweest. Van de vele foto’s (fotograferen door glas is nog niet zo eenvoudig) zijn er gelukkig toch mooie overgebleven.

Singapore Night Tour leek ons wel wat, zeker als je overdag zo‘n 10 km hebt gelopen, is „lekker in de bus zitten en je laten rondrijden“ een mooi alternatief. Even kort waaraan we voorbij reden.

Waar Londen zijn Londen Eye heeft, heeft Singapore zijn Singapore Flyer. Dit zeer grote reuzenrad staat aan het Marina Centre. Ik heb hier 13 jaar geleden een ritje mee gemaakt. Dit duurt een half uur, afgesloten van alle lawaai en drukte. Om een bezoek nog specialer te maken, zijn er enkele arrangementen te boeken. De cabines kunnen dan op een bijzonder manier worden ingericht voor uiteenlopende gelegenheden. Een diner behoort zelfs tot de mogelijkheden.

Raffles Hotel is zeer bekend. Sinds zijn opening in 1899 heeft het Raffles Hotel altijd een opvallende status gehad. En dat is niet alleen om zijn Victoriaanse uiterlijk. Hier is namelijk de wereldberoemde cocktail ‘Singapore Sling’ ontstaan. Dit drankje wat bestaat uit gin, kersenlikeur en limoen werd gecreëerd door Ngiam Tong Boon ergens aan het begin van de twintigste eeuw. Volgens de gids mochten vrouwen in die tijd geen alcohol drinken. Door gin, dat toen werd gezien als medicijn, aan het vruchtensap toe te voegen, werd het ook voor hen mogelijk om alcohol te nuttigen. Ik moet zeggen, ik heb best baat bij dit medicijn ( ha ha ha).

Een fraai staaltje architectuur is zichtbaar in Helix Bridge. Deze voetgangersbrug over de Singapore River koppelt Marina Center aan Marina Bay. De brug werd op 24 april 2010 officieel geopend voor publiek. Door het gebruik van roestvrijstaal in combinatie met led verlichting doet de Helix Bridge nogal futuristisch aan, wat wel past in een stad als Singapore. De voetgangersbrug heeft een lengte van 280 meter.

De Merlion is hét symbool van Singapore. Het ruim acht meter hoge standbeeld vormt een combinatie tussen een vis en een leeuw. Het meest bekende exemplaar staat in het Merlion Park aan het water. Het beeld dat als mascotte van de stad Singapore fungeert is een gewild object om te fotograferen. De skyline op de achtergrond steekt scherp af van het fantasiebeeld.

Aan de overkant van de Merlion ligt het op een lotus geïnspireerd gebouw, het ArtScience Museum. Het museum wordt ook wel "The Welcoming Hand of Singapore" genoemd. De vorm van het gebouw bestaat uit 10 'vingers' verankerd door een unieke ronde basis in het midden. Het ontwerp van elke vinger onthult verschillende galerijruimtes en de dakramen aan de 'vingertoppen' verlichten de gebogen binnenmuren dramatisch.
Het dak van het museum leidt regenwater door het centrale atrium van het gebouw en creëert een waterdruppel van 35 meter in een klein, reflecterend zwembad. Het verzamelde regenwater wordt gerecycled voor gebruik in het gebouw. In 2011 ben ik er geweest. Weet niet of er nu nog tijd voor is?

En natuurlijk Satay Street. Satay Street bevindt zich in Lau Pa Sat, een historisch gebouw uit 1894, dat nu veel restaurants herbergt en dient als een open-air food center-attractie. De plaats is beroemd om zijn satay, een Aziatische-style BBQ aan spiesjes. Hoewel er tal van sataywinkels zijn om uit te kiezen, is er ook een verscheidenheid aan lokale gerechten en drankjes beschikbaar op dezelfde locatie.
Satay Street trekt een grote menigte mensen aan die op zoek zijn naar lekker eten en drinken. De sfeer is levendig en bruisend.
We hebben een paar stokjes gegeten. Hier komen we zeker nog terug (yammi Rob/Jack!!. Ik vertel dan wel meer).

Onze nighttour hebben we afgesloten met een bezoek aan de Gardens by the Bay. Vanaf het Panoramadek van het Marina Sands Hotel zag ik in 2011 dat men druk bezig was met de aanleg van deze tuin. Ik ben er nu geweest in het donker, maar kom zeker nog overdag terug. Om te voorkomen dat de stad transformeert in een betonnen kolos wordt er voldoende rekening gehouden met het aanbrengen en behouden van groen in de stad. Op die manier blijft Singapore de aangename stad die al jarenlang bekend staat vanwege de goede leefbaarheid. Gardens by the Bay is een futuristisch en aangenaam park dat een oppervlakte heeft van maar liefst 101 hectare. Ter vergelijking: dat is ruim twee keer zo groot dan het Amsterdamse Vondelpark.
Duurzaamheid staat bij het ontwerp van Gardens by the Bay hoog in het vaandel. Zo zijn er diverse kringlopen van energie en water aangebracht. De zogenaamde supertrees, die gezichtsbepalend zijn voor Gardens by the Bay, herbergen diverse milieuvriendelijke technieken zoals een nabootsing van fotosynthese om energie te creëren en het verzamelen en hergebruik van regenwater. De Lightshow was prachtig.

Over „the Ship“, het Marina Bay Sands gebouw met hotel en de overige bezienswaardigheden vertel ik een dezer dagen nog.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Indrukwekkende foto's! Wel leuk om zonder duikpak in de diepe wateren rond te bewegen. Vooral veilig met de haaien.😁

Chris 2024-07-09 04:02:11

Mooi om te zien en inderdaad een stukje veiliger :-) Groetjes, Hanneke

Hanneke 2024-07-09 08:47:31

Prachtig daar!! Zowel de vissen als de gebouwen.

Emelie 2024-07-09 08:57:45

Indrukwekkend

Jacqueline Karel 2024-07-09 11:45:18

Schitterend wat je ons weer laat zien!

Mireille 2024-07-10 21:46:08
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.