Dag 21 Alam Batu dive resort Kubu

Indonesië, Bali

Voor Math was het vandaag een spannende dag. Hij zou een zogenoemde "Schnuppertaugang" maken zoals de Duitsers hier zeggen. Een introductieduik, maar dan in zee. Na een korte uitzetting en het ondertekenen van de vrijwaringsverklaring, kon hij tot actie overgaan. Van 8.30 uur tot 10.45 uur heeft hij alle oefeningen gedraaid in het zwembad, alles onder leiding van Charlotte die ook met mij de checkdive heeft gemaakt. Toen werd er even gerust. Na een pauze van ca een half uur is hij het water ingegaan, ik bedoel de zee. Helaas duurde de duik niet lang. Onwennig en geplaagd door vermoeidheid, hebben Math besloten geen risico's te nemen en te stoppen. Hij heeft wel de smaak te pakken, maar wil eerst in Nederland ervoor zorgen dat hij de kneepjes van het vak onder de knie krijgt. Voor de kenners onder ons "een echte Aquaböck" (de duikclub van Valkenburg). Die zeggen ook altijd, leer het in Nederland en ga dan op vakantie genieten. Dus.....wordt vervolgd.

Ikzelf heb twee duiken gemaakt. De eerste op een mooi koraalrif met veel vis. De duik was enorm relaxed, lekker met de stroming mee. De tweede duik was op het Kubu Boga wreck. Een in 2012 gezonken wrak.

Eerst via een koraalvlakte langzaam afzakken en dan ineens duikt het wrak op. We zijn op de boeg erin gegaan om vervolgens aan het achterdek weer naar boven te komen.

Het wrak is mooi begroeid. Zoals bij iedere duik, moet je aan het einde een safetystop maken, zo ook deze keer. We "hingen" er nog geen 5 seconden of we zagen alweer een octopus. Ja alweer. De derde in twee dagen. Het beestje had in de gaten dat er kijkers waren want hij begon gelijk aan het verkleuren en wegkruipen tussen het koraal. Zodra we echter iets afstand namen, kwam hij weer naar boven.

Ik moet zeggen zo wens ik altijd wel die laatste drie minuten door te brengen.

Morgen wordt opnieuw op de Liberty gedoken. Ik sta dan wel op de lijst.....ben benieuwd.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Nou Josette, niet alleen een Verre reis maar ook nog een Diepe.

Loek Stultiens 2016-10-26 16:39:34

Poeh.... jullie maken heel wat mee en zijn zelf ook nog heel actief. Prachtige foto's allemaal !

Piet en Dily 2016-10-26 18:38:22

"Schnuppertaugang"? Klinkt als een schnaps bij de Oktoberfeste! Geniet nog maar even daar, hier is het somber, de bladeren vallen. Bob

bob hoekstra 2016-10-27 09:54:59
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.