Dag 20 Harpefoss - Kvam 24km

Noorwegen, Harpefoss

Vandaag gaan we het land van Peer Gynt bezoeken. Peer is een personage, gebaseerd op bestaande personen uit de regio, wat als een toneelstuk is uitgevoerd. Nou, we gaan het meemaken.

Het regent vandaag. Dat zal de hele dag aanhouden. Eerst een onschuldig motregen buitje, maar daarna onophoudelijk en redelijk intensief.

In de planning staat een 22 kilometer met 2 bergheuvels. Voor het eerst is het vandaag geen fijne tocht.

Aan Peer ligt het niet. Eigenlijk komen we alleen een straatnaam van hem tegen. Dus hem valt niets te verwijten. Het is meer de regen in combinatie met de bergstijgingen. Tel daarbij op dat je schoenen nat worden en je veelal door graspaadjes moet waden. Af en toe loop je door een soort rivierbedding heen. Gladde stenen, modder, prut, je kent het wel. Wij kunnen ons nauwelijks voorstellen dat koning Olav met zijn voltallige koninklijke hofhouding deze rivierbeddingen heeft over gelopen om zo verder te reizen.

Even stoppen voor een kop koffie zit er amper in. Nergens een afdakje om te schuilen voor de regen. Want ja, je wilt natuurlijk wel ergens even droog zitten.

Ergens midden in de bossen zit nog een shelter, waar een Tsjechische pelgrim hier vannacht wilt overnachten. Het is 2 uur 's middags, dat zijn nog heel veel uren wachten. Je hebt daar geen water, geen electra, je hebt daar helemaal niets. En het is er nog koud ook.
Wij eten daar een broodje, tenslotte zit je er droog en gaan verder.

Foto's worden er vandaag amper gemaakt. We lopen weliswaar in de wolken, maar soppen in de schoenen en klimmen en klauteren alsof het een lieve lust is, met de nodige glibber en glijmomenten. Nee, er zijn wel eens leukere dagen geweest.

We zijn dan ook blij dat onze eindbestemming in zicht komt. We hebben het koud gekregen (hoorde van achteren dat er geen gevoel in de vingers meer was).

Op de camping staat een huisje op ons te wachten. Vlug de kachel aan. Om de hoek zit een supermarkt. Hier kopen we nog in de poncho gewaden een maaltijd, die we in ons hutje gaan bereiden. Peer vergeten we snel, morgen moet het volgens buienradar droog zijn.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Wat vervelend voor jullie zo dag met regen en regen..idd daar krijg je het koud van🥶 Giraf foto leuk! Achter de wolken schijnt de zon☀️ Hopenlijk morgen droog weer

Miranda 2024-07-10 20:32:22

Ik zag de buien al jullie kant op komen. Wij gisteren en vandaag ook een flink portie gehad. Bomen op het dak van het huisje. Deze natte glibber dag maar gauw vergeten. Belangrijk is om de boel droog te krijgen. Met een kachel moet het lukken.

Gea 2024-07-10 20:36:30

Nou die regen is niet leuk meer,ik heb het gevoel dat jullie al veel nattigheid hebben gehad,ik vind jullie kanjers hoor en ik hoop echt dat het morgen beter weer is 🙏

Riet Mob. 2024-07-11 00:06:33

'T is afzien met die regen, heb met jullie te doen.

joop.op.weg 2024-07-12 10:56:51

Ach jammer, hoop dat jullie je schoenen wel goed hebben kunnen uitdrogen!

Truus 2024-07-15 18:14:46
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.