Op naar Berat, Albanië.

Albanië, Berat

Een mooie kustweg leidt ons een heel stuk vlak langs het strand tot in Vlorë. Als eerder gezien zijn er veel bouwwerkzaamheden voor hotels. En bijna het gehele strand is ‘verpacht’ en ligt vol met ligbedden en parasols. Ongebruikt.
In Vlorë wordt het drukker op de weg. Veel drukker. En de ene horeca tent naast de ander, hotels verdringen elkaar bij wijze van spreken. Wat een giga toeristische bedoening. Wij vinden het hier allemaal erger dan de Spaanse Costa’s.
Wederom wurmen we ons door het verkeer de stad uit. Landinwaarts en een stuk snelweg op. Onderweg zien we bijzondere dingen zoals een huis dat op de voorsteven van een schip lijkt. Het is te koop! Maar, dat je zoiets mag bouwen…….
Dan de zoutpannen, uitgestrekte roze watervlakten waar water verdampt en zout overblijft. We zien enorme heuvels van zout. Is dit een ander verdien product buiten het toerisme?
In een dorpje stoppen we voor een lunch en kopen wat bij een stalletje. Daar komen we aan de praat met de vrouw die verkoopt. Een buurvrouw van 92 , geheel in zwart gekleed, praat honderd uit met ons. Een meisje van ongeveer 15 vertaalde het heel kundig naar en van Engels.
Dan Berat. We arriveren op de camping Nico. Danwel achter Nico zijn huis. Er staan al een paar campers schots en scheef. Met passen en meten kunnen we erbij. Nico biedt ons meteen een vino, raki of koffie aan. Allemaal zelf gemaakt!!!! Een aardige enthousiaste man.
S’avonds fietsend naar Berat. Een aantal minaretten bij moskeeën en een orthodoxe kerk bij elkaar. Eén van de moskeeën is met hulp van de Turkse regering gerestaureerd in 2014.
Een leuke, gezellige plaats waar het na 20 uur behoorlijk druk wordt. Veel mensen, ook kinderen, lopen langs de rivier en in het park. Overdag zagen we 32 gr en nu koelt het af en komt men naar buiten.
Het was weer een mooie dag.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Hoe anders is jullie reisverslag vergeleken bij dat van Eelke en Peter, natuurlijk, hele andere culturen, maar als je ze na elkaar leest valt het wel erg op. Leuk hoor om mee te mogen reizen!

Rinus 2024-06-06 22:50:10

Albanië; mijn indruk van verre: wat een land vol tegenstellingen. Van de streng communistische regen in de druk van een ontaard kapitalisme.

Jaap Huisman 2024-06-07 00:49:16

Dat Albanië zo snel verandert om veel toeristen te ontvangen. Had er al veel over gehoord maar het klinkt niet aantrekkelijk. Gelukkig hebben jullie een fijne en gezellige reis Groet ook Lies en Pieter!

Eelke 2024-06-07 07:22:21

Wat een klein vrouwtje! Leuk kapsel paps!

Marianne 2024-06-07 12:26:51
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.