Gisteren avond ervaren we een prachtige zonsondergang. De lucht kleurt fantastisch en de zon gaat onder aan de overkant van het meer Vättern, een heel groot meer. Het water is 18 gr maar kan toch niet laten er in te zwemmen.
Op de campings zien we veel mensen die een seizoen’s plaats hebben en er de weekenden en vakanties naar toe gaan. Sommige plaatsen zijn ingericht als 2e huisje met vlonder, tuintje, tuinhek etc. De overbuurman gebruikt zijn Sachs transport middel om dingen te brengen en te halen. Een 1 cilinder motortje uit de 70-er jaren. In die tijd, zo vertelt hij, had iedere middenstander zo’n ding. Zelf was hij monteur en had hij zijn gereedschap en onderdelen in het bakkie.
De reis vandaag is voornamelijk snelweg naar Stockholm. Rustplaats is bij een kapel en een stenen kring!!
Zuid Zweden is een gebied van vele meren en meertjes. Regelmatig heb je water in zicht. Er zijn enkele kanalen die deze meren verbinden. Met sluisjes! Zo ook bij Berg, een toeristische plek om de zeven sluizen en het scheepvaart verkeer waar te nemen. De motor en zeilboten manoeuvreren mooi door de sluizen met daar een verval van 19 mtr. Ik heb een leuk filmpje maar Pindat doet geen video’s.
Het Gotta kanaal! 190 km lang gegraven door 54000 soldaten. 87 km met de hand! Dat was van 1810 en 1839. Het kanaal was voor goederen transport en passagiers. In totaal 58 sluizen en samen met een ander kanaal verbindt het Stockholm met Götheborg.
De camper staanplaats waar we eindigen is 15 km van Stockholm, we dachten 9km. Mooie plaatsen met stroom en sanitaire voorzieningen. Het meer is op loop afstand en bij de ingang is een grote parkeerplaats. Tegen de tijd dat wij daar fietsen lopen de meeste mensen ri auto. We ervaren dat het ‘s nachts niet donker wordt.
Geschreven door Jacques-en-Lies.reisverhalen