Verrassende ontmoetingen …

Verenigd Koninkrijk, Highland

Zoals gisteren gezegd staan we op een fantastische plek. Het laat zich moeilijk vangen in foto’s en ook beschrijven valt niet mee.

Vandaag is de 6e mei. In het Verenigd Koninkrijk, de Gemenenbest en Groot Brittannië een bijzondere dag. De ‘coronation’ van Charles lll (en zijn vrouw Camilla).
Onze satelliet geeft geen BBC dus we kijken NPO 1. Ja, we kijken er naar. En wellicht velen van jullie ook. Maar de mensen die wij vandaag spreken kijken niet, en trekken een gezicht van ‘wil ik niets van weten’. Zeker Camilla is niet populair.
Maar wij kijken. Omdat we hier zijn, omdat het een bijzonderheid is, en omdat…wij in Engeland woonden en het trouwen van Charles en Diana hebben mee beleefd. En…omdat we 2 boeken hebben gekregen van lieve vrienden die wij nu aan het lezen zijn, over Andrew en over Elisabeth.

Na de ‘happening ‘ gaan we wandelen langs het strand, over rotsen, door weilanden, af en toe een hek openen en sluiten. Paadjes volgen.
Dan staan we in de tuin van Lesley. Zij vraagt waar we heen willen en dat leggen we uit. Maar ze nodigt ons voor een kop thee. We raken gezellig aan de praat. Zij woont sinds 2014 op de heuvel met een groots uitzicht op de baai. Zij ‘heeft’ een groot stuk land tegen de helling. Ik zet dat tussen ‘ ‘ omdat er hier een regeling is dat je land in beheer krijgt en dan verplicht bent dat te onderhouden. Je geeft jaarlijks op aan de overheid hoe je dat gaat doen, bv vee, kippen, wilde struiken ed.
Het was leuk bij Lesley en we krijgen een inkijkje in het leven hier.
Net als met een jong stel die aan de andere kant op de heuvel wonen in een 2 onder 1 kap ‘sociale woning’. Een mooi groot huis. Zij vertellen over hun plezier hier te wonen met een klein dochtertje, genieten van de ruimte, rust en zonsondergangen.
Iedereen geeft tips voor ons verder reizend.

Een mooie dag. Terugkomend van de avond wandeling gaat het regenen, net als we binnen zijn.
Qua weer was het vandaag bewolkt met warme zon, lekker genoeg om buiten te eten.
We hebben geen kilometer gereden vandaag en genoten.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Oh klinkt als een geweldige dag, wat lief dat jullie een bakkie mochten doen bij Lesley! Misschien nog een dagje hier blijven? Even rust?

Marianne 2023-05-07 04:26:37

Wat een prachtplek; zo ruim en midden in de ruige natuur! Wij weer terug naar Soest; ook genoten! Dikke 😘

Femke 2023-05-07 05:57:14

Geniet van jullie dichtbij beschrijvingen en vergezichten. Heerlijk om samen de baaien...ongeremde natuur ...en hartelijke bewoners te ontmoeten. Fijne dag vandaag Lieve groet Eline

Eline 2023-05-07 07:27:41
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.