Zoals te zien was op de laatste foto van gisteren staan we op een CP, een camperplaats. Dat is een plek zonder voorzieningen; je hebt toch alles bij je in de camper!!!???
Deze CP in Figueira da Foz is een groot geasfalteerd parkeerterrein aan zee. De campers, ook hele grote die zomaar € 150.000 kunnen kosten, staan hier nu best wel op afstand van elkaar.
Maar …..om 06.30 komt er een vrachtwagen het terrein opdraaien. Weet niet wat deze kwam doen maar er was gepiep en draaiende motor voor enige tijd. Dan ging de eerste camper vertrekken en daarna een bus (er stonden twee toer bussen). S’nachts hoorde je af en toe een auto gaan over de nabij gelegen weg. Dus we waren voor ons doen vroeg op ! Na ontbijt hebben we oefeningen gedaan op de fitness apparaten op het grasveld. Het strandje is nog leeg. Gisteren lagen hier best veel mensen te zonnen. Een enkel vissersbootje keert terug van het nachtelijke werk.
Wij rijden richting Coimbra. De mogelijkheid van snel- en tol wegen staat uit op de navigatie. We laten ons leiden! Op een gegeven moment worden we door de navigatie een dorpje in gestuurd. Smalle straatjes met muren van huizen aan iedere kant. Stapvoets rijden we erdoor, oplettend dat de zijkanten en bovenkant van de camper niets raakt. En ook nog eens klimmen en afdalen. Zit je eenmaal op zo’n spoor, kun je alleen maar vooruit. Waarom doet die navigatie dat nou???
Het gaat goed en we rijden verder naar Coimbra, een studenten stad met vele faculteiten die terug gaan naar de 13e eeuw. Interessant en mooi. Helaas is het voornaamste plein qua gebouwen in restauratie. Maar we lopen de heuvel op waar al die enorme gebouwen zijn. Mooi!
Na de bezichtiging gaan we verder, op weg naar onze overnachtings plaats, Panela. Een camping via de veelgebruikte Campercontact app. In Panela, met een prachtige kerk en kloosters hoog boven het dorp uitstekend, volgen we de borden. Het is hier ook omhoog en naar beneden rijden. De weg gaat over op een zandweg, de zandweg gaat over op een zand met stenen weg. Smal en steil. Ook hier kun je niet keren! Na ruime tijd rijden alsof we een terrein wagen hebben komen we bovenop een heuvel waar ruimte is om met een paar keer steken te keren. Lies wil niet meer verder! Hoewel we het grootste deel gehad hadden maar je weet nooit wat voorbij de bocht(en) is.
Dus gekeerd. Later bleek dat een paar reviews over de camping wel melding maakten van de moeilijke en avontuurlijke toegangsweg. We gaan de weg weer terug in de eerste versnelling en stapvoets.
Dan doorrijden richting castanheira de peira.
We rijden naar een camperplaats van een groot grasveld. Prima plek. Een Engels echtpaar staat er ook. Maar zij waren daar alleen voor de dag en gaan nu naar een camping. Dus staan we daar alleen.
Toch maar door. En we volgen de camping bordjes tot ver buiten het dorp. De camping waar we aankomen is er een met enorm achterstallig onderhoud om het netjes te zeggen. De eigenaar , een Nederlander, komt een praatje maken. Er is verder niet één gast. Achteraf blijkt deze man al 82 jaar oud te zijn. Het lijkt dat hij het niet meer aankan, het niet meer overziet. Beleeft zeggen we dat we nog even verder kijken.
We rijden weer verder en komen op een mooie camping , ook van een Nederlander, en zijn eindelijk ‘ergens ‘ om uit te rusten van een vermoeiende dag. Het was veel, mede door de avontuurlijke omzwervingen.
Geschreven door Jacques-en-Lies.reisverhalen