Ja, daar gaat dit verslag over. Een tip van de beheerder van de camperplaats gisteren.
Een ‘witte’ kathedraal en de docks zijn zeer de moeite waard om te zien.
Dus dat gaan we doen. Idd de kathedraal is gigantisch en steekt wit af tov de grijze gebouwen eromheen. Prachtige glas in lood, en bewerkte plafonds die erg hoog zijn.
Een uitleg geeft aan dat de enorme zuilen die dit plafond ondersteunen niet alleen daarvoor zijn maar ook de mensen een beeld willen geven van de enorme kracht die God heeft. Net als de vele kleuren in de beschilderingen en de ramen weergeven hoe mooi het leven hierna is dat God de mens te bieden heeft.
De kathedraal toont haar geschiedenis aan jong en oud dmv audio, multi media, en speelse vormen. Heel vaak wordt in een uitleg een weder vraag gesteld: bv hoe zou jij er mee omgaan of wat doet dit met je.
Er zijn veel graven en tombes in de kerk van bisschoppen en andere geestelijken maar ook van mensen die veel voor de kathedraal betekent hebben.
Deze kathedraal was oorspronkelijk een abdij voor monniken en nonnen. Pas in 1576 is deze omgebouwd tot een kathedraal. Nu ook met een grote tuin en omheinde grond waar ook andere gebouwen staan.
De docks zijn de oude warenhuizen waar schepen hun waar kwamen halen of brengen. Meestal was dit mais of graan. De pakhuizen zijn allemaal strak verbouwd tot appartementen en de straten er tussenin betegeld met grote plavuizen.
Ja, mooi maar het authentieke karakter is weg. In de haven liggen moderne jachten naast de long boats van 100 jaar oud.
We verlaten Gloucester ri the Chiltern waar we vrienden gaan bezoeken. We komen uiteindelijk anderhalf uur later aan dan verwacht. Veel files én oponthoud door stoplichten.
Komende nacht overnachten we op de oprit nadat we een fijne avond hebben met de vrienden en hun grote kinderen.
Ps. Voor wie dit niet weten: wij hebben in de 80er jaren een aantal jaren in the Chiltern gewoond en deze dagen bezoeken we buren en vrienden van toen.
Geschreven door Jacques-en-Lies.reisverhalen