Het is vroeg dag. 5 uur wordt er al ingepakt en weggereden. Om 7 uur is de camping zo goed als leeg. Daardoor vertrekken wij ook vroeg, rond half 8!
We besluiten niet de dirt roads te nemen maar het asphalt wegdek. Dieren trekken zich niets aan van soort wegdek, blijkt.
Max snelheid is 50 km/uur. Op de cruise control beginnen we aan de 166 km van vandaag. Wat gaan we beleven?
Ee stoppen bij een uitkijkpunt waar je ook even de auto uit kan. Mijn raam staat open en Lies laat haar deur open staan. Terwijl wij kijken naar een baboon, aap, met heel klein jong vliegt een andere aap de auto in en gritst een pakje koekjes mee. Door de deur naar binnen en door het raam naar buiten! Ginger coockies. Lekker, jammer voor het aapje dat er nog maar 4 inzitten.
Les geleerd en gelukkig heeft hij niet mijn portemonnaie mee genomen.
Het uitzicht op de brede, droge, rivierbedding is prachtig. In een beetje water staat ook nog een nijlpaard. En krokodillen zijn er ook te zien. Veel springbokken en kudu’s.
We rijden rustig verder en zien regelmatig de bebossing veranderen. Geleidelijk aan komt er een zweempje groen in de bomen. Maar ook droge en dorre vlakten. We zien de olifanten, giraffen, zebra’s en buffels een rustig leventje leiden.
Dan is er een opstopping van auto’s. Links van de weg ligt een leeuw met 5 leeuwinnen! Duidelijk te zien. Ze slapen. Een vrouwtje staat lui op en kuiert weg. Na verloop van tijd vertrekken de andere vrouwtjes ook en als laatste gaat het mannetje. Ze lopen achterelkaar met grote tussenpozen de weg op, naar de overkant.
Wij hebben intussen een mooie positie. Er zijn wat auto’s weggereden.
We maken mooie plaatjes en genieten van het gemak dat die beestjes zo de weg op kuieren.
Verderop verzamelen ze niet ver van een paar olifanten en een viertal springbokken.
We hebben 1ste klas uitzicht en wachten op de aanval op de oliefanten of springbokken.
Het blijft uit! De leeuwen familie trekt rustig verder uit het zicht.
Het moment om door te rijden.
Kruger park zoals wij meemaken is niet overvol en file rijden. Dat valt mee. Hoewel de Lodge /camping waar we nu zijn altijd vol is!!
Oh ja, de schildpad is de Leopard turtle. We hebben een brochure met namen en plaatjes van dieren: dus iedere keer tikken we er weer een af!
De brown snake egale is een roofvogel die wij in de boom zien. Onze dag is goed.
We komen rond 16.00 uur op de camping aan. Het is druk maar vinden een mooi plekje. 36 gr intussen. Morgen zijn we hier ook.
Geschreven door Jacques-en-Lies.reisverhalen