Steeds meer vinkjes

IJsland, Reykjavík

Nog maar twee nachtjes slapen .......
Zo telde ik vroeger toen ik klein was al af als er iets "spannends" ging gebeuren, een verjaardag, begin van de schoolvakantie, Sinterklaas, naar kamp. En nu gaat er ook iets spannends gebeuren. Het aftellen en de voorbereidingen zitten er bijna op. Er komen steeds meer vinkjes op ons to do lijstje te staan,
het huis opruimen .... v,
de koelkast nakijken en schoonmaken .... v,
de handleiding voor de huizenruilers up to date maken......v,
fiets- en autokaarten klaarleggen, een doosje stroopwafels en een kaartje met een welkomsttekst ......v,
nog een laatste keer onkruid weghalen en de tuin aanvegen ........v,

Ons huis is spic- en span en zo keurig als voor een makelaarsfoto. Misschien toch maar eens proberen als we straks terug zijn van vakantie om het zo te houden, het geeft eigenlijk wel rust zo'n opgeruimd huis zonder slingerende dingen. Maar goed, dat is voor later. Eerst mogen onze huizenruil gasten van ons opgeruimde huis genieten en wij van het hunne. Het is namelijk altijd leuk om in een huizenruilhuis aan te komen en te verkennen. Vaak staat er wat lekkers klaar, zoals een zelfgebakken taartje of brood en een bakje aardbeien voor het 1e ontbijt. Er ligt meestal een lijstje met hoe dingen in het huis werken, informatie over welke winkeltjes er in de buurt zijn, bij wie je kan aankloppen als er problemen zijn. Soms is dat nodig, zo hadden we in Madrid een keer een kapotte boiler en geen heet water meer. Dan is het fijn als je iemand kan vragen wat te doen. In dat geval dus de broer van de huiseigenaar, die meteen een loodgieter belde die het de volgende dag kwam fiksen, en in de tussentijd konden wij in de fittnesruimte van de flat douchen.

Het is fijn om - nadat je aangekomen bent en uitgevogeld hebt hoe de koffiezetter werkt - op je gemak de stapel met foldertjes en wandelkaarten te bekijken. Er zit ook altijd wel een korte handleiding bij van het huis en de omgeving: de route naar het bakkertje met heerlijke verse broodjes; een leuk restaurantje waar het goed eten is; dat je de grasmaaier kunt vinden bij een van de buren in de achtertuin omdat ze die delen met het hele straatje. Maar ook b.v. een tip dat er de 2e zondag van de maand door zwaardvechters geoefend wordt in het lokale kasteel vlakbij, of dat er a.s. zondag een "oogstfeest" is op het dorpsplein, waar je kan proeven van zelfgebakken taarten, en er 's avonds muziek is en gedanst wordt. Meestal als toerist weet je dat soort dingen niet. Je ontmoet meer lokale mensen, en je vakantie wordt er vaak speciaal van.

Daarna verder verkennen: wat voor boeken staan er in de kast; van wat voor muziek houden ze; wat voor schoonmaakmiddelen worden er gebruikt (vaak natuurlijk afbreekbaar want heel veel huizenruilers doen ook aan duurzaamheid, net als wij). Je krijgt een goede indruk van wat voor mensen het zijn, door de inrichtingen van het huis en de spullen die er staan. En dat is leuk! Nog leuker is het natuurlijk als je de ruilers ontmoet. Soms even, dan krijg je de sleutels van het huis en een korte rondleiding voor zij in de auto stappen met onze huissleutel om aan hun vakantie te beginnen. Soms eten we nog samen, soms gaan ze pas de volgende ochtend weg. In Reus bij Barcelona was dat zo, en gingen we 's avonds na het eten "flaneren" op het stadsplein en werden we voorgesteld aan vrienden. We gingen daar ook het heerlijkste ijs ooit eten. Dat bleven we de hele vakantie doen, 's avonds een wandelingetje naar de ijsbar. En soms is het andersom en verwelkomen wij mensen in ons huis voordat we zelf aan de reis beginnen. Het is net hoe je het afspreekt. En het is altijd een leuk begin van de vakantie! Deze keer wordt dat extra leuk, want we gaan ze allemaal ontmoeten.

Om je een idee te geven van onze reisplannen:
vliegen naar Keflavik, en de auto ophalen in Reykjavik,
1 nacht in een Airbnb in Reykjavik,
een week in Höfn in het huis van Hjálmar en Matthildur - zij gaan naar België naar mensen die vorig jaar in hun huis waren.
een week in de Westfjords, een nacht logeren bij Jonina in Budurdalur (het kwam voor haar niet uit om te ruilen, maar ze is zo gastvrij dat we gewoon een nachtje kunnen komen logeren) en daarna 4 dagen "en route".
3 weken in Laugar in het huis van Sighvatur en Eva - zij zijn dan in ons huis.
2 weken in de flat van Heiðrún en Brynjar in Reykjavik - zij zijn dan in ons huis.
2 weken in Selfoss in de vakantiewoning van Gautar and Gudbjorg, die dan zelf naar hun kinderen in Noorwegen gaan, in ons huis komt een stel uit Slovenië, Zdenka en Matjaž.

En zoals ik al zei, we gaan ze allemaal ontmoeten. We worden op het vliegveld opgehaald door de ouders van Heiðrún en we gaan 's avonds bij hen op de koffie om alvast sleutels over te dragen voor later in de vakantie. Met Matthildur hebben we afgesproken dat we elkaar ontmoeten onderweg van Reykjavik naar Höfn, dat is niet zo moeilijk, er is maar 1 rondweg waar je langs rijdt. En als dat mis gaat: hun 3 tienerkinderen blijven in Höfn bij vriendjes logeren en die hebben ook een sleutel. Want, schreef Matthildur: "Vinden jullie het erg als onze kinderen soms naar het huis komen, het zijn tieners en die vergeten vast iets mee te nemen wat ze toch nodig hebben." Nee hoor, niet erg, juist leuk! Op weg van Höfn naar de Westfjords gaan we een nachtje logeren bij Sighvatur en Eva. En bij Gautar and Gudbjorg gaan we een keertje langs als we in Reykjavik zijn. En Zdenka en Matjaž ontmoeten we volgend jaar waarschijnlijk wel als wij die kant weer uitgaan. Dus volgend jaar een blog uit Zuid-Oost Europa? Wie weet.

Maar dit zijn dus de plannen voor deze zomervakantie, nu maar afwachten of dat ook allemaal zo gaat lopen als gepland. Je weet het maar nooit, IJsland is een land in beweging! Er kan maar zo ergens een aardverschuiving zijn of een vulkaan uitbarsten en dan kunnen we niet ergens komen waar we gepland hadden heen te gaan. We gaan het meemaken!






Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Goed voorbereid, dat moet lukken.

Rita 2017-06-17 19:14:05

Wat een leuk begin van jullie verslag. De atlas die voor het grijpen ligt gaat nu zijn nut bewijzen!

Thea G 2017-06-18 20:39:45

Geniet met volle teugen!

Marian 2017-06-18 20:39:56

Heel erg leuk om te lezen, geniet ervan

Joke 2017-06-18 21:10:31

Wat ontzettend leuk om jullie verslag te lezen.

Ria S 2017-06-18 23:01:46

Jaaaa! Supertof, en zo leuk dat jullie op die manier aan duurzaamheid doen en vertrouwen in de mensheid. Ik zal eens overleggen bij mij hoe de heren ertegenover staan. Geniet van de eerste dagen, en geniet van al die nieuwe mensen en indrukken. Veel liefs!

Iris 2017-06-19 11:49:04

Wat schrijf je mooi Dirkje. Heel veel plezier samen met Jan. Ik blijf het volgen. groet, Annelies

Annelies 2017-06-19 17:36:49
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.