Maan 4 mrt
In Skoura op Camping Amidril is het zwembad geopend, wel heel koud water. Dit is nu weer de eerste camping waar water in het zwembad zit, in het zuiden was er niet genoeg water om zwembaden te vullen.
Dins 5 mrt
De camping staat vlak bij een van de mooiste kasbahs ten zuiden van de Hoge Atlas. Er zijn er meer dan één hier, Skoura werd ook wel de vallei met 1000 kasbahs genoemd. Die zijn er nu niet allemaal meer, maar veel zijn er hier wel. Sommige nog in oorspronkelijke staat, andere deels gerenouveerd met beton maar wel leem, om de mooie versierselen (afdrukken) erop aan te brengen.
Die afdrukken in de wanden zijn heel mooi, naar natuurlijk ook kwetsbaar. Zo wie zo vergen de stro/leemmuren veel onderhoud.
Vanmorgen bezoeken we Kasbah Amridil uit de 17e eeuw, nog eens. Deze Kasbah is gebouwd door de familie Nassiri die het nog steeds beheerd.
De Kasbah bestaat uit drie delen, links een restaurant en dan twee 'woonkastelen' die ieder apart zijn te bezoeken. Wij kiezen die met de hoogste torens voor het uitzicht. Binnen blijkt dit dezelfde te zijn die we 8 jaar geleden gezien hadden.
Daarna nog een rondje door het dorp en de palmentuin.
Vanmiddag weer verder richting Dades Kloof.
We volgen de N10. Eerste stuk is nog kaal, maar in de buurt van de Roses Valley, wordt de natuur groen en de bebouwing dichter.
We stoppen op een paar plekjes bij Kalaat M'Gouna om uitleg over de rozen verwerking te krijgen. Rozenwater wordt hier gedestilleerd. Rozenolie en rozen essence volgens een ander proces. Geurige maar dure stops dus...
Bij Boumalne Dades begint de Dades Kloof,
(Zie volgend verslag)
Kashbah Amidril 2x €2
Camping Amidril, Skoura €10,50
Skoura - Boumalne Dades 87 km
Geschreven door Adriegrevankampen.reisblog