Dins 13 febr
Begin middag komen we op de camping. Die ligt toch verder het land in dan we ons herinneren, wel ruim 5 km. Maar dat lijkt goed te fietsen.
Vandaag en morgen is het ongekend warm hier, wel 34°C.
We gaan lekker in het zwembad zwemmen om af te koelen. Het water wel koud, maar met deze temperatuur goed te doen. Ook de avond is zwal, heerlijk genieten.
Woe 14 febr
Vandaag is er markt, souk heet dat hier.
Allemaal plaatselijke verkoop van voornamelijk fruit en groente. Verder wat klein meest gebruikt huishoudelijk materiaal.
Altijd leuk om hier rond te lopen, mensen te observeren en natuurlijk het wekelijkse groente/fruit in te slaan. En een pittige wandeling in de hete zon met harde windvlagen.
In de middag op de fiets naar het strand, waar we bij restaurant Richie's een mooi uitzicht hebben op de surfers en de golven, terwijl we genieten van een verse jus d'orange.
Daarna afkoelen in het zwembad.
'S avonds bij de buurtjes Gerrit en Corrie, voormalig rozenkweker uit Kampen gezellig zitten kletsen.
Don 15 febr
Vandaag een aangename 24 °C, dat is een mooie temperatuur voor de fietstocht die ik heb uitgezocht. Een mooi rondje via Aourir de bergen in. Langs enkele kleine dorpjes met prachtige groene terrasjes in de diepte aan de rivier. In een dorpje was de school net uit, we worden omringd door kinderen, die natuurlijk om een pen of bonbon vragen. Dat hebben we natuurlijk niet, we praten wat en fietsen door, met rennende jongetjes om ons heen. Later missen we onze dopper waterfles, weer geleerd dat beter weg te stoppen.
We rijden helemaal naar Paradise Valley, een vooral regionaal bekend deel van de rivier. Op de heenweg langs hoge rotswanden, dan ter plaatse nog een stuk lopen naar een plaats waar op verschillende plekken kan worden gezwommen. Overal langs de rivier terrasjes, vele met de voeten letterlijk in het water.
We eten hier onze lunch, tajine kofta (balletjes gehakt en ei).
Op de terugweg onze eerste 'edelstenen' gescoord bij een winkeltje langs de weg, een mooie geode met amethist erin.
Op de terugweg nog één stevig colletje en dan alleen maar afdalen. Inspannende tocht met veel mooie uitzichten.
Fietstocht 49 km, 740 hoogte meters
Camping Aourir 3 x €11,50
Geschreven door Adriegrevankampen.reisblog