02. Door de Vogezen naar Arbois in de Jura

Frankrijk, Mesnay

Als we om 9 uur, na een regenachtige nacht vertrekken, liggen de bergen nog in de wolken.
Een prachtige route over D-wegen, tot Besançon. Daar beginnen de kalk bergen van de Jura.
We rijden tot Arbois waar we begin middag op de camperplaats in Mesnay gaan staan. Hier gaan de fietsen van de camper om bij Les-Planches-Prés-Arbois de watervallen te bekijken. De grootste is Cascade-des-Tufs.
Deze watervallen liggen aan het einde van een typische doodlopende vallei, met aan drie zijden hoge kalkstenen rotswanden. Uit die wanden komt de bron, gevoed door ondergrondse meren, tevoorschijn en stort het water via allerlei kalk plateaus verder naar beneden.
We kunnen op onze e-bike helemaal tot de bron fietsen.
Daarna nog een ommetje over Arbois, een oud Middeleeuws, van oorsprong ommuurd stadje en de geboortestad van Louis Pasteur.

Fietstocht: https://www.komoot.nl/tour/921633232?ref=aso

Cp Mesnay, gratis (incl service)

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Goeiemorgen Adri en Gre. De start van een nieuwe reis. Fijn en gezellig dat we weer mee mogen genieten. Ja, de natuur is mooi . Mooie weer komt ook wel weer. Wens jullie een fijne gezellige en mooie vakantie,met rijke ervaringen. Hartelijk bedankt voor reis verslag en mooie foto’s. Hollandse groet,lia 🙋🏼‍♀️👋

Lia 2022-09-11 07:55:32

Super om weer mee te reizen. Deze fietstocht schrijf ik op voor als we daar nog eens in de buurt zijn. Geniet van het mooie Frankrijk. Wij zitten nu in Le Vigan.

Esther 2022-09-11 13:59:15

Leuk om weer eens te zien. Lang geleden dat ik daar was. Maar zo te zien is het goed fietsen daar en genoeg te bekijken. Veel plezier en reisgenot. Groetjes van ons, Jan en Fanny.

Fanny 2022-09-13 10:46:22

Wat een prachtig landschap Veel plezier op jullie reis Groetjes Ineke en wim

Ineke 2022-09-13 10:56:32
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.