Woe 16 oktober
Na weer een vroege wekker vertrekken we om half 8 naar de Negombo lagoon. De afstand is langer dan we denken, want we moet helemaal naar het zuiden van de lagoon over een smalle landtong. Een heel mooie rit zo met zicht op zee en de lagune.
We varen eerst over het oude deel van het Dutch canal naar de lagoon. Meteen zien we de eerste varanen, waarvan er een uit het water kruipt zodat we duidelijk kunnen zien dat hij net gegeten heeft, een kipje?
Veel bijeneters en ijsvogeltjes krijgen we hier te zien. Verder aalscholvers, reigers, pelikaan en steltlopers. Op de lagune is een man bezig zijn visnet te legen terwijl hij in het water staat.
Opeens verschijnt er links van ons een familie Makaak, met diverse kleintjes.
Aan de randen van het water is steeds ondoordringbare mangrove en op het water drijft veel water hyacint en water spinazie.
We hebben zo een mooie anderhalf uur durende tocht.
Dan volgt de route naar het noorden, met halverwege de hindoeïstische tempel
bij Chilow. De tweede is de belangrijkste gewijd aan Shiva, Mumnesvaram-tempel. Hier zijn allerlei ‘praalwagens’ te zien, die gebruikt worden in religieuze optochten.
Onderweg genieten we van onze lunch, snacks die we langs de weg kopen. (Wada, prawn wadae en samoza)
Geschreven door Adriegrevankampen.reisblog