29. Castillia-La Mancha dl 1

Spanje, Yeste

27 – 28 april
Sierra de Segura

Deze provincie ligt ten oosten van Murcia, via de A30 naar Hellín. Hier gaan we zuid west waards. We komen dan in het gebied van de middenloop van de Rio Segura (zie verslag 27). De route vandaag behoord tot de Sierra Segura (zuidelijk CM 412)
Via verschillende bergweggetjes steken we twee keer de Segura over en twee keer een grillig stuwmeer dat gevoed wordt door de Segura en de Rio Tuc. Het berggebied is fantastisch en afwisselend met voornamelijk amandel boomgaarden in de valleien en grove dennenbomen met hun fris groene voorjaarsgroen hoger op de bergen. Veel grillig gevormde rotspartijen en wegen die de berg op- en af slingeren. We doorkruizen de Sierra in een langzaam tempo, genieten van de kleine dingen als de vele bloeiende voorjaarsbloemen. Onderweg, vlak bij het mooi blauw en grillig gevormde stuwmeer, doen we het plaatsje Yeste aan. Hier een van oorsprong Moors kasteel op een bergtop midden in het dorp. Ook kunnen we een blik werpen in de binnentuin van een oud Franciscanen klooster. Vooral de afdaling vanaf Yeste naar Mesones is erg smal en tegen een vrij steile berg aangelegd, dus veel haarspeldbochten. Gelukkig is het heel rustig op de wegen, we hoeven gelukkig bijna niet uit te wijken

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.