Do 24 oktober
Onderweg naar Polonnaruwa wordt het steeds meer heuvelachtig, veel bosjes met kleine woongemeenschappen en kleinschalige verkoop langs de weg. De verkoop van ‘curd’, een soort yoghurt van buffel melk, in kleine aardewerken schaaltjes is nieuw voor ons. De curd hadden we van ochtend ook bij het ontbijt, heerlijk fris met een beetje honing.
Honden zijn er in heel het land veel, zij gedragen zich als de koningen van de weg, lopen in het midden en gaan hier ook rustig liggen. De chauffeurs moeten vaak toeteren om doorgang te krijgen. Hetzelfde geldt overigens ook voor geiten en koeien.
Een kleine fotostop bij het Minneriya lake, mooi uitzicht en een statue van Boeddha.
In Polonnaruwa, de tweede koningsstad van Sri Lanka, bezoeken we eerst het museum. Heel uitgebreide uitleg over de bijna drie eeuwen, 11e t/m 13 e eeuw, dat het koningshuis hier gevestigd was.
Deze plaats ligt aan een groot meer, Parakrama Samudra, dat door de eerste koning dmv stuwdammen en dijken in de rivier is gemaakt. Zijn idee was dat er geen water uit het land mag voor het van nut is geweest. Bij dit meer is als dan hiervoor een standbeeld van deze koning in de rotswanden uitgehakt.
Dan gaan we op de fiets met regenjassen aan het gebied verkennen. We kunnen zelf een fiets uitzoeken, maar ze zijn bijna allemaal wat klein en krakkemikkig.
Uiteraard zijn hier net als in Annaradhapura uitsluitend archeologische opgravingen te zien.
Ook deze zijn pas vanaf midden 19e eeuw ontdekt en blootgelegd.
Wij bekijken de meest belangrijke objecten hier:
*Royal Palace, koninklijk paleis , baden en ontvangst ruimte
*Vatadage, het belangrijkste gebouw op het Terras van de Tand relikwie. Hier hebben meerdere koningen verschillende gebouwen laten bouwen waar de tand van Boeddha in werd bewaard.
*Lankatilaka, buiten de stadsmuren staat deze oude stoepa met voorheen een gouden top (kopie van die in Anaradhapura)
*Gal Vihara, de mooie liggende Boeddha uitgehouwen uit de rotsen (op dezelfde manier als het standbeeld van de eerste koning)
De standbeelden die in de rotsen zijn uitgehakt zijn echt super mooi, de lijnen van de stenen lopen heel subtiel mee in de voorstelling.
Gelukkig houdt het op met regenen tijdens de fietstocht, zodat de meeste gebouwen goed te zien zijn.
Rondom de gebouwen zijn diverse groepen met apen aan het spelen, ceylonkroonapen en witbaardlangoeren (foto’s). Terug komen we nog even langs het grote meer, waar nu net een paar olifanten aan de overzijde staan te drinken.
Nu nog een uurtje rijden naar Sigiriya, waar we om 4 uur aankomen in het hotel.
Geschreven door Adriegrevankampen.reisblog