Vrij 15 sept
Om 9 uur laten we het Shkrodër meer achter ons. Het meer laat geen grote indruk op ons achter, we vinden de directe omgeving te vlak.
De rit tot Tirana is ronduit saai, beetje landbouw, en heel veel bedrijven langs de weg. Dat schiet niet echt op, als er een zijweg of bewoning is wordt de snelheid meteen beperkt tot 30 of 40 km. Al 20 km vóór Tirana file met langzaam rijdend verkeer.
Gelukkig wordt het daarna beter, we krijgen zelfs nog een stuk snelweg tot Elbasan. We rijden nu ook weer de bergen in, en klimmen tot de Macedonische grens weer tot 1000m. Hier weer een half uurtje wachten voor we erdoor zijn.
Zo'n 8 km na de grens hebben we een camping uitgezocht pal aan het Ohrid Lake.
Een prachtig plekje.
Het Ohrid meer is een van de oudste en diepste meren van Europa.
Zat 16 sept
Wat een heerlijk plekje hier. Vanuit je bed zo het water in om te zwemmen. Na de koffie op de fiets naar Ohrid, 20 km verderop.
Een mooie tocht langs de rietkragen en vele strandjes dan omhoog naar de Parkeerplaats boven op de heuvel bij de stadspoort. Het kasteel, op een plaats die al voor Christus bewoond werd. Deze kasteelruïne is uit begin Middeleeuwen, en heeft rondom uitzicht op het meer. Dan iets naar beneden naar het oude Theater en een oude Byzantijnse kerk uit de 12e eeuw. Hier mogen we binnen geen foto's maken, jammer. Prachtige fresco's op alle muren, binnenste deel gerenoveerd uit de 12e eeuw, buitenste deel uit de 14e en 16e eeuw nog origineel.
We halen daarna onze fietsen op, om naar beneden te rijden. Beneden bij de haven waar vele boottochten worden aangeboden, gaan we lekker lunchen voor we terug fietsen.
In de namiddag kletsen we gezellig met onze Britse buren Brian en Stacy, die al sinds 6 januari op reis zijn.
Zon 17 sept
Van onze Britse buurtjes mogen we de kajak lenen. We gaan dus een paar heerlijke uurtjes op het water genieten.
Een stukje zuidwaards is een tot hotel verbouwd klooster, met kerk en kapelletje (Monastery of Kališta). We worden wel even gesommeerd om onze blote delen te bedekken, dus met omslagdoek om de benen en schouders mogen we naar binnen. Daar is juist een dienst bezig, bijzonder te zien. (Je kan hier beter niet bij de priester langs gaan... iedereen krijgt iets met dezelfde lepel....)
Ook deze kerk weer vol prachtige fresco's.
Een paar honderd meter verder over het water weten we in een grot tegen de rotswand nóg een kerkje (Saint Atanasius cave church).
Dit grotkerkje bereiken we via een trap. Klein maar wel speciaal.
Op de terugweg doen we een restaurantje aan voor een kopje koffie.
Jammer dat er rond de middag weer bewolking komt, én omdat we onze schouders inmiddels ook wel voelen, zijn we op tijd weer bij de camper.
Wel fijn om zo'n kajak mee te hebben als je veel bij water staat.
Lake Ohrid is een heerlijk meer om aan te staan. Wij staan hier aan de meest natuurlijke kant, waar het vooral in het voorjaar ook een vogelparadijs is. De enige bijzondere inheemse vogel die we nu veel zagen is Dwerg-aalscholver.
Camping Reno2 3× €17
Geschreven door Adriegrevankampen.reisblog