43. Monachil (bij Granada)

Spanje, Monachil

Do 10 febr
Aan het einde van de middag komen we aan in Monachil, een klein plaatsje bij Granada, in de NW-hoek van de Sierra Nevada. Hier staan we op een Public Parking, niet echt mooi, maar wei ideal voor ons doel.
Hier willen we morgen een bekende wandeling gaan doen: 'Los Cahorros, Rio Monachil'.

Vrij 11 febr.
Al op tijd starten we met wandelen. Wat een tocht is dit!
Eerst langs de rivier, dan moeten we door een smalle kloof in het ruige berglandschap waar de rivier door loopt. Het is, zowel op de heen- als de terugweg, veel klimmen en klauteren. Via vier hangbruggen, waarvan de langste 55 m en 15 m boven de rivier hangt, worden we al wiebelend naar de overkant geleid. Het pad loopt vlak langs de rotswand en soms moeten we ijzeren grepen in de rots gebruiken, of zelfs stukken op de knieën kruipen, om erlangs te kunnen komen. Op de terugweg aan de andere kant van de rivier gaan we hoog over de berghelling, met een aantal spectaculaire uitzichten op de kloof van boven. Op de heenweg is veel schaduw, de terugweg ligt pal in de zon.
Vlak voor het einde is een leuk terrasje voor ons wel verdiende biertje met een tapas erbij.
Deze hele mooie wandeling was 10 km daar deden we zes uur over, naar de helft van de tijd stonden we te kijken, fotograferen of te lunchen en zaten we op het terras.
Nu liggen we uitgeteld in de camper, voetjes omhoog.
Dit was voor ons wel een pittige tocht!

Parking Monachil 2x€0

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Bijna,niet te bevatten,deze klimpartij. Goed op letten,maar toch genieten van deze wandel,klim dag. Wat een uitzicht,wat een prachtige natuur. Goed dat jullie deze indrukwekkende foto’s hebben gemaakt en met ons deelde. Anders niet te geloven. Zeker een biertje en tapes verdient. Bedankt voor delen,van deze dag. Hollandse groet van mij,lia.

Lia 2022-02-11 20:39:34

Vet gaaf, voelt een deel als nostalgie enkel niet van die mooie bruggen😂 die hebben ze niet in Oostenrijk

Bianca 2022-02-12 09:22:02
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.