Ma 4 mrt
Zagora is een moderne redelijk grote rtad, veel grote overheidsgebouwen en scholen. De weg is in de stad 4-baans.
Dan verder de Draa vallei in. Hier vlak bij Zagora nog redelijk droog, nog geen water in de Draa, en dat gaat niet komen ook. (Sinds de bouw van stuwmeer bij Ouarzazate)
Museum of Art & Traditions Tissergate is gesloten. Deze ksar lijkt van buiten volledig gerenouveerd.
De kashbah's en ksar's hier zijn veel beter bewaard gebleven als in het zuiden.
We schrikken van de kwaliteit van de palmbomen, wat is dat in acht jaar achteruit gegaan, heel veel verdorde palmen, jammer. Alleen in de oases met landbouw zijn de bomen redelijk groen. Er zijn nu echt minder oases met groen bebouwd.
In de vallei is een brede strook palmenbos, met verspreid vele dorpjes. Deze zijn alle nog van oudsher met leem en stro, én de meeste hier nog bewoond. Natuurlijk hier ook moderne betonnen woningen, maar lijkt wel minder.
Wat een verschil met de leegte van de afgelopen week.
We volgen de Draa-Vallei ongeveer 100 km tot Agdz. Hier lopen we nog even het oude drukke centrum in, met markt, souvenirs, veel slagerijen en restaurantjes rond het centrale plein. Dat is na de vorige keren (2016 en 2018) niet veranderd.
Na Agdz gaat de N9 verder door de kale bergen met mooie kloven, naar Ouarzazate. Vele mooie bochten zijn hier al afgesneden tbv een brede weg. Op bijna 1700m, Tizi'n-Tinififft pas, lunchen we met mooi uitzicht.
In Ouarzazate even naar de Carrefour, wat Europese producten halen.
Dan naar Taourirt Kasbah, maar hier zijn ze de Kasbah nog aan het renouveren van de gevolgen van de aardbeving van 8 sept 2023.
Alleen wat leefruimtes rondom zijn te bekijken.
Dan door naar Skoura, camping Amerdril, ook al bekend van 2018.
Kasbah Taourit 2× €2
Zagora - Skoura 204 km
Geschreven door Adriegrevankampen.reisblog