Op de planning...
weekend!
Eerst maar's een lekker ontbijtje scoren hier. Of nee, eerst een visitekaartje aannemen voor het maken van wat kleding.
Dan toch het ontbijt. Ja, hier is het wel even wat anders dan naar ons weten /het echte Vietnam/ wat wij hebben gezien. Toch een Westers smaakje aan de maaltijden. Onderweg al wat shops gezien met prachtige lappen stof en leuke disigned kleding. Goed dat er in mijn backpack al wat gescheurde broeken zitten...tijd voor wat nieuws! Tijd voor wat kopietjes? Als ik me maar niet teveel laat verleiden door al dat moois hier. Thuis zal ik het toch niet echt meer dragen.
In de eerste winkel mijn witte broek laten kopieren. Ze vroeg /maarliefst/ 15 dollar. Daar ging 2,5 vanaf. Prachtig!
Toen, op naar het centrum. Onwijs mooi, veel toeristischer dan we gewend waren de afgelopen dagen. En dat is te begrijpen als je de prachtige rivier door het plaatsje ziet stromen.
En al die stof- en naaiwinkels hier. Het bleek al gauw dat de broeken in het centrum 's ochtends rond de 30 USD kosten. Naarmate de dag en de vele winkeltjes volgden bleek het 45 USD te klinken in onze oren. Nou het klonk voor ons niet echt als melodie in de oren. Toch maar terug naar de suburbs. De huur voor de panden is daar nou eenmaal een stuk lager. Vandaar zijn te prijzen stukken beter voor een backpacker!
Maar, dat ene leuke stofje voor die alibababroek hebben ze nergens anders. In plaats van twee, toch een keuze kunnen maken voor slechts 1 stofje voor de alibababroek. Maarliefst 18 USD, en daar ging echt niks vanaf. Een veel te commerciele tent, ze teren op de prachtige stofjes.
Aan het einde van de dag mijn witte broek even beoordelen, passen en meten. Ja, een prachtige kopie. Tijd om mijn gestreepte, gebleekte en bijna verteerde broek te laten kopieren. Helaas was ik te moe om er wat af te halen. Dus voor 14 USD een derde broek erbij geregeld. Heb ik nu wel spijt van natuurlijk!
Eenmaal in hotelkamer, bleek de kopie net geen echte kopie te zijn. Dus even terug. Ze ging het voor me regelen. Mooir, en wederom een kleine hug....tot morgen.
Even wat eten en toen lekker ff tv kijken in bed. Wat een weekend.
Geschreven door Loes