Dag 11

Canada, Telegraph Cove

Dag 11 = Whale watching


Onze laatste dag in de regio van Port McNeill brak aan. Vanavond gingen we terug zuidelijker op het eiland, maar we mogen deze super periode afsluiten met een whale watching excursie! Vorig jaar wilden we dolgraag met Stubbs Island Whale Watching een tour doen, maar aangezien we te weinig tijd hadden om helemaal tot Telegraph Cove te rijden hadden we een ander bedrijf gekozen in Campbell River. We hebben deze excursie geboekt omdat we er rotsvast van overtuigd waren dat we tijdens de kajaktocht met Kingfisher helemaal niks gingen zien van dieren. Dit diende als backup.

We moesten ons om 11u30 inchecken, maar waren ruimschoots op voorhand al ter plaatse. Telegraph Cove is een fantastisch havenstadje met een onverschrokken populatie van acht (!) inwoners. Buiten het seizoen ligt alles hier zo goed als stil. De volledige haven wordt omringd door een halve cirkelvormige promenade waar je naast de vele historische gebouwen tal van restaurantjes en winkeltjes terugvindt. Wat ze hier hebben is een uniek concept: bij elk gebouw staat er een uitleg want iedere woonplaats hier heeft zijn eigen geschiedenis. En alles kan afgehuurd worden zodat je hier in een uniek stukje historie kunt logeren.
In de ochtend hing er nog mist op het water, maar het zag ernaar uit dat deze ging verdwenen zijn tegen de middag.

Om onze dag goed te beginnen deden we onze ronde van de souvenirwinkels. Vooral bij Stubbs hun winkel keken we met plezier rond.

Na ons middagmaal was de mist inderdaad zo goed als verdwenen en konden we ons voorbereiden om aan boord te gaan. Vorig jaar hadden we gebruik gemaakt van een zodiac, maar Stubbs gebruikt enkel maar grote boten om hun excursies te doen. Minder snel dan een zodiac, maar veel stabieler om foto's te nemen. De kapitein was alvast een hilarisch figuur. Iemand die eigenlijk zijn hele leven op het water heeft gespendeerd en dus de nodige ervaring aanvulde met luidruchtige grappen en sfeermakerij. Toen we hem bij het aanmeren zijn schip een 360° bocht zagen maken in de kleine haven wisten we genoeg: bij deze meester zijn we in goede handen.

De boot ging traag vooruit maar doordat bij elke tour twee naturalisten mee waren konden zij de saaie momenten wat opvullen door de mensen te onderwijzen over de diversiteit aan dieren. Onze eerste sighting waren direct drie verschillende diersoorten: op de rotsen zagen we een hele kudde zeeleeuwen, in het water enkele porpoises en in de bomen een ganse verzameling adelaren (jong en oud).

Onderweg naar de orka passeerden we het Kingfisher kamp op Hanson Island, waar we zelf vier dagen lang op gekampeerd hadden. We vonden de orka's terug bij de 'rubbing beaches'. Een strand in Canada bestaat maar zelden uit zand. Meestal is de bodem bedekt met rotsen en stenen. De rubbing beaches zijn intussen bootloze gebieden omdat deze stranden altijd onder water blijven en de orka dit gebruiken om zich te masseren of te krabben. Een populair trekoord voor alle families van orka!
We zagen onze oude vrienden nog eens terug! De naturalisten hadden de pods weten te identificeren en blijkbaar was er één familie dezelfde die we tijdens onze kajaktocht ook telkens terugzagen. En toen de dieren begonnen te eten en dus langzamer zwommen liet de kapitein snel de hydrofoon zakken in het water. Het was fantastisch om de orka's opnieuw te horen praten tegen elkaar.

Helaas zat onze trip er veel te snel op. We hadden gehoopt om nog eens een bultrug te zien of de superpod van dolfijnen, maar ze hadden zich allemaal goed weten te verschuilen.

Onderweg naar Campbell River hielden we nog halt in Woss om een oude stoomtrein te kunnen bezichtigen die vroeger werd gebruikt om hout te vervoeren. Vervolgens trotseerden we nog eens een houthakkersweg om Shoen Lake te bewonderen. Vele mensen bleven hier kamperen en we konden ze alvast geen ongelijk geven. Het was er prachtig!

Met volle magen doken we snel ons bed in. Klaar om de volgende etappe van onze reis te starten!

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

faites de beaux rêves, bonne nuit

marie rose 2018-08-29 20:50:19
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.