Om

Spanje, Portomarin

Om half acht ontbijten met Jan. Hierna gaan we vertrekken en er lopen veel nieuwe mensen die we nog nooit gezien hebben. Allemaal schone schoenen aan en de meesten goed in de make-up. Och ja. Wel jammer dat ze zoveel lawaai maken en een groep van zo’n 20 jongeren heeft dringend behoefte aan een pauze. Ze blijven midden op het pad stil staan en lijken er geen benul van te hebben dat hier ook nog andere mensen lopen.

Jan heeft last van zijn scheenbeen en er is hem geadviseerd om langzamer te lopen. Omdat het wel helpt doet hij dit ook. Ik vertraag ook, de afstanden zijn niet meer te lang en het voelt ook goed om niet meer zo snel door te lopen. Ik ben er bijna en dat vind ik niet leuk. Ik zie de mevrouw die ik hielp met de rugzak en maak even een praatje. Later mensen uit Australië, de vrouw kent een beetje Nederlands omdat ze nog familie in Nederland heeft. Wat leuk, ik loop een stukje met haar.

Al snel zijn we bij Portomarin. Althans, we moeten nog naar beneden. We kiezen voor de veilige weg en dan ‘de brug over’
De hoge trap en we zijn er. Overnachtingsplekken zoeken. Tas binnen, slippers aan en wijn op het terras. Douchen (niet op het terras) was kan buiten drogen. Hierna bekijk ik de kerk en krijg een stempel. Ik koop een speld voor mijn haar en bezoek de Farmacia voor anti histamine. Naar een ander terras, glaasje Albariño en even later komt Jan aan. We eten samen, heel gezellig op een terras. Bestellen raciones en delen dit. Erg lekker en eindelijk weer eens Piëmentos de Padron.
Geen tijd meer voor koffie want de herberg sluit om 22.00

Verhaaltje typen en naar bed. Het regent nu….. hopelijk morgen weer droog

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Whoopi, Whoopi..... Doe maar lekker langzaam.....

Marja 2024-07-12 00:35:08

Laat de schreeuwers links liggen en al je wilt koop wat extra mascara😉. Het is jouw tocht en ook de laatste 100 kilometers zijn mooi. Als het je toch teveel wordt, zou je je af kunnen sluiten en in gedachten mooie camino herinneringen ophalen. Dat doe ik in ieder geval bij het zien van door jouw geschoten plaatjes en je

Mari 2024-07-12 09:06:44

Mooie verhalen. Groetjes. 😇

Mari 2024-07-12 09:07:11

De verwachte drukte is er dus. Voor jou gelukkig nog veel te genieten.

Carla 2024-07-12 09:27:52

Hoe dichter bij het einddoel hoe sneller je gaat lopen. Zo gaat dat nu eenmaal. Bewust vertragen en de tijd nemen om terug te kijken op de tocht van je leven. Dat zal zeker afkicken zijn en daar mogen tranen bij komen. Je gaat een geweldig project afronden. Werkelijk fantastisch! Dank voor de openheid naar iedereen. Een inkijkje in de Camino en je ziel.

Jan Tielemans 2024-07-12 11:48:04

Ja Marian , De jeugd doet dat voor goede punten op school maar ze maken er een disco van dat heb ik toen ook mij gemaakt ze gingen lang uit liggen op weg , maar de jeugd denkt alleen maar aan hun eigen en denk niet dat andere er last van hebben die honderd kilometer voor extra punten. Ik hoop voor jouw dat toch een rustige camino hebt . Succes dom camino

Truus Slangen 2024-07-12 11:51:43

Heel verstandig om nu langzaam te lopen, vast een beetje afkicken.en dan kun je langer doen over kortere afstanden. Zo fijn dat je elke dag geniet. 🍀👵

Anneke 2024-07-12 19:23:46
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.