Wind op de Meseta

Spanje, Bercianos del Real Camino

Vandaag afgesproken om vroeg te vertrekken en samen te lopen. Om 5.50 uur lopen we aan: Susanne, Jan en ik. Het is nog niet helemaal licht maar we kunnen wel zien waar we onze voeten zetten. Jan zet er meteen de pas in, ik moet dus ‘bij benen’. Het is nog best fris, heb mijn vest aan. Ook Sue heeft een jackje aan. Na 3 km zou er koffie moeten zijn en ontbijt, helaas…. gesloten dus verder. Volgende dorp, Moratinos. Ook niks open, jammer want nu is het ruim 6 km en nog geen koffie gehad.

Eindelijk in San Nicolas, koffie en tostada met ham en tomaat. Ga na mijn eerste koffie nog een tweede halen, verdiend, na zowat 10 km. Net voor Sahagun maken we foto’s op het ‘half weg’ punt. Hier zijn we op de helft van de Camino Frances. In Sahagun tijd voor de tweede stop en opeens herken ik dit terrasje. Hier dronken Ad en ik koffie met Willem. Word er blij van.

Het warmt steeds meer op en we zijn blij met de wind. Ik geniet van het wandelen in deze lapjesdeken. Zo mooi, zo vol met niks dat je hoofd vanzelf leeg raakt.

We zijn al vroeg in Bercianos. Jan en Susanne checken in bij de herberg en ik doe dat 300 meter verder bij mijn Hostal. Ik loop weer terug want we vinden het de hoogste tijd voor de vergadering van de Kalimonxto club.
Hierna douchen en rusten. Rond half vijf loop ik maar eens een stukje rond maar er is weinig te zien. Klets even met een stel uit Slowakije dat nu in Canada woont. Drankje doen op het terras met Jan en Susanne. Naar het buurtwinkeltje voor water en banaan voor morgen. Bijna tijd om te eten. Dat doen we in de herberg. Beste maaltijd tot nu toe. Zo lekker gegeten!!!
Een gesprek dat echt ergens over gaat (sommige mensen krijgen heel wat voor de kiezen) maar ook veel gelachen. Susanne spreekt zelfs Nederlands ‘ja, ja’ Mooi als het voor iedereen veilig genoeg voelt om iets te vertellen over de Camino.
Het was een goede dag op de Camino.

Vanuit Bercianos, welterusten
Liefs, Marian

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Opnieuw een prachtige dag voor je. Je verdient het ook na al die kilometers met zo'n volgeladen last op je rug. Genieten is het beste onderdeel van de camino. Gewoon doen. Ik zag zelfs een lekker toetje😎

Mari 2024-06-29 14:04:46

Yes, de poort bij Sahagun... ik herken m!! Toch wel wat jaloers op jou..... wie weet als ik met pensioen ga. Geniet maar van de plekjes die nog gaan komen. Zoveel mooie herinneringen voor jou. Een memorielane..... Dikke Pelgrimsknuf!!

Marja 2024-06-29 15:04:31

Wat is het mooi allemaal, Marian. Inclusief de gesprekken, lees ik. Fijn voor je!

Carla 2024-06-29 16:08:38

Marian dit is echt genieten naar zoveel km dit doet je niet iedereen na ik vind dit zo knap wat een prestatie je komt zeker in het grote boek van Jacobs, Mooie verhalen en foto's dat is voor mij echt genieten dank ervoor. Groetjes dom camino

Truus Slangen 2024-06-29 18:30:06

Poort bij Schagen daar MOET je geweest zijn. Opnieuw een pareltje! Het wordt bijna de tocht van de gesloten barretjes! Wat is dat toch!

Jan Tielemans 2024-06-29 20:00:39
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.